Slavna ruska škola: Mladi srpski bokseri na pripremama legendarnog BK Torpedo u Moskvi!
Šestorica takmičara i jedan trener gosti su čuvenog Bokserskog kluba Torpedo, koji pripada jednoj od najjačih škola boksa na svetu.
Foto: BSS
Kako je saopštio Bokserski savez Srbije (BSS), na pripremama učestvuju Almir Memić, Rastko Simić, Filip Džida, Marko Pižurica i Nikola Maksimović, uz trenera Evgenija Micova.
- Višegodišnja sportska saradnja između srpskog i ruskog bokerskog saveza donosi razmenu iskustava, zajedničke treninge i sparinge koji mogu značajno da podignu kvalitet boksera, jer se stilovi razlikuju i dopunjuju. Ruska bokserka škola je jedna od najjačih na planeti poznata po tehnici i disciplini, dok srpski bokseri često imaju prepoznatljivu borbenost i srčanost. Kada se to spoji, rezultat može biti ozbiljan napredak na međunarodnoj sceni - naveo je BSS.
Foto: BSS
Srpski bokser Almir Memić je istakao da je energija na treninzima i van sale izuzetno dobra.
- Osećamo se kao kod kuće. Kvalitet treninga i sami uslovi su izuzetni, do te mere da ja danima ne bih izlazio iz sale. Jednostavno te vuče da radiš sve više i više, a samim tim si sve jači, bolji, hrabriji i samouvereniji, dišeš punim plućima. Kompletan sistem je na vrhunskom nivou, što smo osetili čim smo kročili u legendarnu salu. Kontinuitet i posvećenost je jedna od lekcija koju smo ovde videli i odmah usvojili, jer to je put šampiona - rekao je Memić.
Srpski bokser Rastko Simić istakao je da će iz Moskve poneti ogromno iskustvo.
- Ovo je sredina koja je oduvek rasadnik znanja i sjajne energije. Bokserska škola ovde spada među najbolje na svetu, a uslovi za rad su vrhunski. Naši domaćini su izuzetno gostoljubivi, imaju veliko poštovanje prema Srbiji i našem boksu i uopšte jednu veliku bratsku ljubav prema nama. Kada si u takvom okruženju, onda su i treninzi lakši, a samo vrhunski treninzi i ogroman rad jesu temelj za ostvarenje ciljeva, a to su uvek pobednička postolja - izjavio je Simić.
Foto: BSS
BSS ističe da su pripreme u Moskvi deo intenzivnog ciklusa pred velika takmičenja koja slede - Beogradski pobednik od 12. do 18. maja, Mediteranske igre i Evropsko prvenstvo.
BONUS VIDEO: TAJSON FJURI EKSKLUZIVNO ZA NOVOSTI: Najlepši pileći burger sam jeo u Somboru
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)