NASTAVLJA SE SEZONA: Strelci u novom terminu počinju takmičenje
Takmičenja u streljaštvu nastaviće se po izmenjenom kalendaru u avgustu, trećim kolom Kupa Streljačkog saveza Srbije malokalibarskim oružjem za seniorski i juniorski uzrast i u gađanju vazdušnom puškom iz trostava za kadete i kadetkinje u Novom Sadu.

Foto: D. Dozet
Kako je danas saopštio Streljački savez, novi termin takmičenja je 1. i 2. avgust.Treće kolo trebalo je da bude održano prošlog vikenda, ali je grad Novi Sad u petak uveo nove mere u cilju sprečavanja širenja koronavirusa, pa je tada takmičenje odloženo za 18. i 19. jul.
Izvesno je da ni predstojećeg vikenda neće biti uslova za održavanje takmičenja i zato je doneta nova odluka o izmenama kalendara.
- Strelci su željni takmičenja, postoji interesovanje za učešće u trećem kolu. Zato smo odlučili da treće kolo ne otkazujemo, već da ga odložimo i iskoristimo slobodne termine u avgustu. Ujedno i finale Kupa je pomereno za sledeći mesec. Nadamo se da će se do avgusta steći uslovi da realizujemo takmičenja, uz poštovanje svih mera nadležnih organa - rekao je predsednik Stručne komisije Nikola Marić.
Finale Kupa zakazano je za 8. i 9. avgust, a prvobitni termin bio je 25. i 26. jul.
Ostala takmičenja nisu pomerana. Prema kalendaru usvojenom u maju, seniorsko i juniorsko prvenstvo države malokalibarskim oružjem, kao i Prvenstvo Srbije u gađanju iz trostava vazdušnom puškom, na programu su u drugoj polovini avgusta.

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA danas smo vam spremili par zanimljivih predloga.
09. 06. 2025. u 07:30

PUTIN SAČEKAO ČOVEKA KOG JE POSLAO U BEOGRAD: Evo šta su pričali
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti brojnih sankcija, pa i sportskih, usled čega ruske reprezentacije ne mogu da igraju međunarodne takmičarske utakmice. Srbija je jedna od retkih koja je izašla u susret Rusima, a to je bio izvrstan povod da u Beograd dođe i ruski ministar sporta, Mihail Degtjarov. Sada, kada se vratio u Rusku Federaciju, održao je sastanak sa ruskim predsednikom, Vladimirom Putinom.
09. 06. 2025. u 19:51

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)