PROMENE U TOKIJU: MOK i organizatori žele jednostavnije Olimpijske igre
MEĐUNARODNI olimpijski komitet (MOK) i lokalni organizatori pokušavaju da "pojednostave" Olimpijske igre u Tokiju, uz cilj da se uštedi novac u organizaciji jednih od najskupljih Igara u istoriji.

Foto: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON
Očekuje se da će Izvršni odbor MOK danas razmotriti planirane rezove, koji obuhvataju 50 promena, ali ne i promenu broja takmičara i sportova. Očekuje se da će na Olimpijskim igrama i Paraolimpijskim igrama u Tokiju nastupiti 15.400 sportista i da nijedan sport neće biti izbačen iz takmičenja.
Takođe, ne bi trebalo da bude izmena ni za ceremonije otvaranja i zatvaranja Igara, štafetu olimpijske baklje, borilišta i susedna područja.
Neki od predloženih rezova uključuju i manji broj ukrasnih banera, smanjenje broja delegacija za 10 do 15 odsto, manje šatl autobusa i ugostiteljskih područja, obustavu proizvodnje maskote takmičenja i otkazivanje dobrodošlice reprezentacija.
Olimpijske igre trebalo je da se održe ovog leta, ali su pomerene za godinu dana zbog pandemije korona virusa.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

VLAHOVIĆ ZA PREKID JUVEOVE CRNE SERIJE: Real Madrid je u odličnom ritmu, a niz pobeda kod kuće uliva strah u kosti svim protivnicima
Real Madrid i Juventus sastaju se u velikom evropskom klasiku koji uvek nosi posebnu težinu, bez obzira na formu ili trenutni položaj u grupi.
22. 10. 2025. u 08:34

ĐOKOVIĆ DONEO ŠOK ODLUKU: Ovo je malo ko očekivao pred kraj sezone
Novak Đoković jedoneo odluku koja će mnoge razočarati.
21. 10. 2025. u 20:03 >> 21:47

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)