BRITANSKI PLIVAČ BLISTAO NA 100 METARA PRSNO: Svetski rekord Pitija
NAJBOLjI prsaš svih vremena Adam Piti prvi put u karijeri je oborio svetski rekord u malim bazenima.
Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT
Britanac, koji brani boje ekipe Londona, je u polufinalu Međunarodne plivačke federacije u Budimpešti 100 metara isplivao za 55,49 sekundi.
Tako je svetski prvak u olimpijskom plivalištu nadmašio rekord iz 2009. Južnoafikanca Kamerona Van der Burga za 11 stotinki. Kako je bio najbolji i na 50 m prsno, dan je završio kao MVP polufinala i zaradio je 9.000 dolara.
Inače, u finale su se plasirali Enerdži Standard i London Roar.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TRNOVIT PUT DO ELITE: Radnički startuju na kvalifikacionom turniru u Budimpešti
10. 11. 2020. u 15:07
PRITISAK JE NA SITIJU: Sve sem trijumfa znači kraj šampionske trke u Premijer ligi
AKO misli da ostane u šampionskoj trci Siti na "Etihadu" mora savladati Kristal palas u zaostalom meču 31. kola Premijer lige.
13. 05. 2026. u 07:00
HAOS PRED MUNDIJAL! Neverovatno kome su Amerikanci zabranili dolazak na Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Najnovije vesti iz Amerike, odnosno Sjedinjenih Američkih Država koje su, uz Meksiko i Kanadu, domaćini ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, prilično su šokantne.
13. 05. 2026. u 19:06
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)