AMERIKA U ŠOKU, OTIŠAO JE HEROJ NACIJE: Preminuo sportista koji je uhvatio Kenedijevog ubicu
Najvoljeniji američki atletičar osvojio je brojne medalje u desetoboju, a najveći uspeh u karijeri ostvario je na Olimpijskim igrama 1960. godine u Rimu kada je osvojio zlatnu medalju i poneo nezvaničnu titulu najboljeg atletičara sveta.

FOTO: Tanjug/AP
Džonsona nisu proslavila samo neverovatna sportska dostignuća. Ovaj hrabri sportista postao je heroj nacije kada je 1968. godine sapleo ubicu Roberta Kenedija i tako pomogao u njegovom hapšenju.
Naime, Fajzer Džonson je bio jako blizak sa Kenedijem i učestvovao je u njegovoj predsedničkoj kampanji. Kobnog dana bio je prisutan u hotelu u kom je Kenedi držao govor, kada ga je palestinski terorista Sirhan Sirhan usmrtio iz vatrenog oružja.
Džonson, igrač američkog fudbala Rosi Grirom i novinar Džordž Plimpton su uspeli da spreče ubicu da pobegne.
Džonson je nakon toga postao velika zvezda u Americi. Slava mu je donela i angažman u Holivudu.
Imao je uloge u brojnim velikim ostvarenjima. Pojavio se u dva filma o Tarzanu, filmu "Wild" sa Elvisom Prislijem i jednom od nastavaka serijala o Džejmsu Bondu "Dozvola za ubijanje".
Preporučujemo

NORVEŠKA DOBILA SELEKTORA: Dobio otkaz u Kopenhagenu, pa našao bolji posao
03. 12. 2020. u 14:28

DIJEGO, VOLIM TE, TI SI NEUPOREDIV: Emotivno otvoreno pismo Pelea Maradoni
03. 12. 2020. u 13:50

MINISTAR UDOVIČIĆ PORUČIO SPORTISTIMA S INVALIDITETOM :Vi ste naši heroji
03. 12. 2020. u 12:17

VATRENO KRŠTENjE: Petrović debituje za novi klub u grotlu "Enfilda"
SRPSKI čuvar mreže će večeras upisati zvanični debi za Bornmut protiv Liverpula u meču koji otvara novu sezonu najjače lige sveta. Utakmica se igra na "Enfildu" i počinje od 21.00.
15. 08. 2025. u 07:20

CRNOGORCI U ŠOKU: Pomislili za kolonu autobusa da je stigla velika međunarodna vatrogasna pomoć, a ono...
Najnovije vesti iz Crne Gore, a koje se tiču velikih požara zbog koji je i Srbija poslala pomoć ne bi li se vatrena stihija obuzdala, iznenadile su ceo Balkan. Na momenat i nasmejale zbog jedne pogrešne procene.
14. 08. 2025. u 17:22

CIFRA - BOLI GLAVA: Koliku penziju prima Berček? Svakog meseca na račun mu ležu DVE SUME
MNOGI kažu da je Aleksandar Berček jedan od najvećih glumaca na ovim prostorima, a on je svoj talenat dokazivao idući iz uloge u ulogu, i iznova pokazujući čari svog glumačkog umeća.
15. 08. 2025. u 13:20
Komentari (0)