VELIKI USPEH: Datunašvili u finalu EP u rvanju, sutra za zlato
REPREZENTATIVAC Srbije u rvanju Zurabi Datunašvili boriće se u subotu za zlatnu medalju u grčko-rimskom stilu na Evropskom prvenstvu u Varšavi.
Zura Dautašvili sa trenerom Foto RSS
U kategoriji do 87 kg Datunašvili je pobedio u polufinalu Nemca Denisa Maksimijana Kudlu 2:1. U finalu će naš rvač za rivala imati Belorusa Maskeviča.
Prethodno je Datunašvili u četvrfinalu savladao Ukrajinca Belenjuka, dok je u osmini finala bio bolji od Hrvata Vjekoslava Luburića.
To je četvrta medalja koju će Datunašvili osvojiti na Evropskim prvenstvima.
Kao reprezentativac Gruzije dva puta je bio šampion Evrope 2016. i 2017. godine, dok je 2013. godine bio treći.
Ostali reprezentativci Srbije nisu uspeli u petak da se nađu u konkurenciji za medalje.
Perica Dimitrijević je poražen od Nemca Ginca 5:3 u osmini finala u kategoriji do 63kg.
Aleksa Erski je u kvalifikacijama u kategoriji do 77kg izgubio od Litvanca Kazimierasa 4:0, kao i Sebastian Kolompar u kvalifikacijama do 55 kg od Finca Poutanena 5:0.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
NIKAD KRAJA GIGSOVIM PROBLEMIMA: Protiv Velšanina podignuta optužnica za napad i iznudu
23. 04. 2021. u 18:47
KORAK DO F4: Vasilije Micić predvodio Efes do pobede nad Real Madridom
23. 04. 2021. u 17:45
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)