NOVAK JE ZBOG NJEGA HTEO DA OSTAVI TENIS: Poklonio se Đokoviću i precrtao Nadala i Federera
NOVAK Đoković je na Rolan Garos 2010. godine doživeo jedan od najtežih poraza, u četvrtfinalu turnira.

Foto: AP
Rival mu je bio Austrijanac Jirgen Melcer, protiv kojeg je Novak imao prednost 2:0 u setovima.
Ipak, nekako je Srbin izgubio naredna tri i godinama kasnije priznao je da je u tim momentima razmišljao da odustane od tenisa. Melcer sada ima samo reči hvale za njega.
Nastavio je u istom ritmu.
- Jedino mu nedostaje grend slem da se izjednači sa Rafom i Rodžerom. Nivo tenisa koji je pokazao u polufinalu i finalu je bio ekstremno visok. Nije ništa dozvoljavao. Hladnokrvno je iskoristio prve šanse koje je dobio i od Nadala i od Cicipasa. Protiv Cicipasa je gubio 2:0, ali posle osvajanja trećeg seta, bilo je jasno svima koji znaju tenis kao sport da će on verovatno pobediti na kraju. On je jednostavno najbolji i gotovo je nepobediv.
Melcer je potom govorio i o Đokovićevoj mentalnoj snazi.
- On se mnogo razvio na tom polju. Đoković jednostavno zna da u svakom meču postoji put do pobede i on ga vrlo često nađe. On se prilagođava, menja svoju taktiku i teren napušta kao pobednik. To ga izdvaja od ostalih. Iako ima svoje metode, on je vrlo emotivan na terenu i u pravcu svog boksa. Ali to mu očigledno pomaže i u ovom trenutku sve radi kako treba - rekao je Jirgen Melcer.
Preporučujemo

BIRANIM REČIMA O NOVAKU: Đokovićev preokret u Parizu je jedan od najvećih podviga ikada
20. 06. 2021. u 19:22

NOVAK JE KRALj NA MAJORCI: Đokovića čuvaju četiri telohranitelja (VIDEO)
20. 06. 2021. u 18:54

OKRŠAJ BIVŠIH PRVAKA EVROPE: Delije će obradovati ovaj podatak - Seltik nikada nije pobedio na gostovanju srpskim klubovima
Crvena zvezda igra svoju prvu utakmicu u Ligi Evrope. Na stadionu "Rajko Mitić" srpski prvak dočekuje škotskog šampiona Seltik.
24. 09. 2025. u 07:30

PALA ODLUKA: Novak Đoković se "seli" u Aziju
Novak Đoković je doneo važnu odluku.
23. 09. 2025. u 15:15

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (0)