VILANDER PONOVO O NOVAKU ĐOKOVIĆU: "Želi da pokaže da je Supermen!" Šveđanin razočaran Nadalom
MATS Vilander, nekada uspešni teniser a sada analitičar Eurosporta, govorio je o Novaku Đokoviću i najavio njegov pohod na osvajanje sva četiri Grend slema u sezoni.

Mats Vilander foto: EPA
Đoković je već osvojio Australijan open i Rolan Garos, a kako bi ispisao istoriju i osvojio „kalendarski slem“ mora da bude uspešan i na Vimbldonu i US openu.
- Naravno da Novak to može, ali ostaje da vidimo koliko će jak biti u Njujorku ako prethodno osvoji sve. On želi da pokaže da je Supermen, a on to i jeste. Mora da nastavi da igra mečeve kako bi zadržao intenzitet, rekao je Vilander.
Šveđanin je prokomentarisao i odluku Rafaela Nadala da propusti i Vimbldon i Olimpijske igre u Tokiju.
- Razumem da Igre donose rizik, posebno jer je US open odmah posle. Ali, razočaran sam zbog toga što Rafa ne dolazi na Vimbldon. Pretpostavljam da ima dobar razlog, jer u suprotnom to ne bi uradio. Mislim da je igrao previše na šljaci, iako je igrao koliko igra uvek. Nadao sam se da će se 'velika trojka' ponovo boriti za istoriju, objasnio je Vilander.
Na Vimbldon će se vratiti Endi Mari, koji, doduše, odavno nije u nekadašnjoj formi koja ga je vodila do Grend slem trofeja.
- Za mene bi uspeh bilo nekoliko pobeda. Bitno je da pokaže svima da može da pobedi meč u četiri ili pet setova. Dobro je izgledao u Kvinsu, kaže Vilander.
Pričalo se i o Rodžeru Federeru, koji je doživeo neočekivan poraz u prvom pojavljivanju na travi u Haleu, pošto je od njega bolji bio Feliks Ože-Alijasim.
- Ja sam jedan od onih koji misle da je za njega dobro da ne igra mnogo mečeva. On mora da da povrati osećaj igranja najboljeg tenisa u bitnim momentima mečeva, na brejk loptama..., podvukao je sedmostruki Grend slem šampion.
(Sputnik)
Preporučujemo

NOVAK MOŽDA PRESKAČE OLIMPIJSKE IGRE!? Đokoviću stiglo šokantno upozorenje
21. 06. 2021. u 16:31

MATS VILANDER: Novak je mašina, nije sa ove planete! Ne znam kako se vratio u meč?!
13. 06. 2021. u 20:23

VILANDER SE PONOVO OGLASIO: Federer se povukao jer bi ga Đoković razbio!
12. 06. 2021. u 13:35

NE MOŽE SE TAKO PROTIV REALA: Arsenal bez klasičnog napadača nema šta da traži u dvomeču sa "kraljevskim klubom"
PRVI meč četvrtfinala Lige šampiona večeras će odigrati Arsenal i Real Madrid koji ukrštaju koplja na "Emirejtsu" od 21.00.
08. 04. 2025. u 08:45

ŠOK U NBA LIGI! Otpušten Majkl Meloun, trener Nikole Jokića u Denver nagetsima - i to u poslednjoj nedelji pred plej-of!
Nikola Jokić je obično taj koji šokira svetsku košarkašku javnost zbog onog što radi u dresu Denver nagetsa, ali su NBA ligu danas potresle najnovije vesti iz Kolorada koje glase: uprava pomenutog kluba za kog igra srpski centar otpustila je Majkla Melouna, trenera koji je odveo ekipu do jedine šampionske titule, ali koji je trenutno sa timom u seriji od četiri poraza i pitanje je da li će izboriti direktan plasman u plej-of.
08. 04. 2025. u 19:54 >> 20:11

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (1)