ANA IVANOVIĆ TRENUTNO DRUGA PO BROJU GLASOVA: Evo kako da pomognete Srpkinji da uđe u Kuću slavnih (FOTO)
BIVŠA šampionka Rolan Garosa Ana Ivanović nominovana je za tenisku Kuću slavnih, a i navijači mogu da pomognu srpskoj teniskoj divi da se nađe među besmrtnima u Njuportu.
FOTO: EPA
Za prijem u Kuću slavnih glasaće novinari, istoričari koji se bave teniskom prošlošću, trenutni članovi Kuće slavnih i teniski navijači, čiji glasovi će doneti dodatne bonuse za tri prvoplasirana kandidata.
Potrebno je osvojiti 75 odsto glasova žirija, koji ima oko 140 članova. Tri kandidata koji dobiju najviše glasova navijača dobijaju bonus od tri, dva ili jedan odsto, što znači da je pobedniku glasanja dovoljno da dobije 72 odsto glasova žirija, drugoplasiranom 73 odsto glasova žirija i trećeplasiranom 74 odsto glasova žirija.
Osim Ane, nominovano je još pet bivših gren slem šampiona - Karlos Moja, Huan Karlos Ferero, Flavija Peneta, Kara Blek i Risa Rejmond.
Glasanje se obavlja preko ovog linka. Naša Ana trenutno je druga iza Flavije Penete, dok je treći Karlos Moja.
foto: tennisfame.com
Glasanje navijača traje od 15. do 31. oktobra, a stručni žiri će se okupiti narednih meseci. Rezultati će biti poznati u januaru naredne goine, dok će inauguracija novih članova Kuće slavnih biti održana 16. jula.
Preporučujemo
ANA IVANOVIĆ U KUĆI SLAVNIH? Velika čast za naš tenis, evo kako da glasate za Srpkinju!
14. 10. 2021. u 15:37
BRUKA CICIPASA U INDIJAN VELSU: Ne može do trofeja ni kada nema Novaka!
15. 10. 2021. u 22:45
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (1)