TENIS JE PRAVOSLAVNA IGRA: Ovo "beli sport" ne pamti
SRPSKI teniser Novak Đoković nastavio je da uvećava sopstveni rekord po broju sedmica provedenih u vrhu svetskog tenisa, pošto je danas započeo 346. nedelju na prvom mestu ATP liste.
Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN
Đoković je na mastersu u Parizu osigurao broj 1 na kraju godine, a pobedom protiv Danila Medvedeva u finalu i osvajanjem rekordnog 37. masters trofeja u karijeri uvećao je prednost u odnosu na ruskog tenisera, pa na danas objavljenoj listi ima 3.300 bodova više.
Iza njih dvojice je bilo nekoliko promena na listi. Aleksander Zverev i Stefanos Cicipas su zamenili mesta, pa je sada Nemac treći, a Grk četvrti, a rokadu su napravili i Rus Andrej Rubljov i Španac Rafael Nadal.
I dolazimo do zaključka da su prvih pet tenisera sveta pravoslavne vere, što je i te kako zanimljivo. Nikada se u istoriji nije desilo tako nešto, teniski presedan. Jedan Srbin, dvojica Rusa, nemački Rus i Grk na prvih pet pozicija.
Kada je reč o ostalim srpskim teniserima, njih trojica su zadržali iste pozicije, tako da je Dušan Lajović 34, Filip Krajinović 42, a Laslo Đere 51. na ATP listi. Jedino je Miomir Kecmanović napredovao za jedno mesta i sada je 68. teniser sveta.
ATP lista:
1. Novak Đoković (Srbija) 10.940 bodova
2. Danil Medvedev (Rusija) 7.640
3. Aleksander Zverev (Nemačka) 6.540
4. Stefanos Cicipas (Grčka) 6.540
5. Andrej Rubljov (Rusija) 4.950
6. Rafael Nadal (Španija) 4.875
7. Mateo Beretini (Italija) 4.568
8. Kasper Rud (Norveška) 3.760
9. Hubert Hurkač (Poljska) 3.706
10. Janik Siner (Italija) 3.395
----------------------------------------
34. Dušan Lajović (Srbija) 1.591
42. Filip Krajinović (Srbija) 1.402
51. Laslo Đere (Srbija) 1.131
68. Miomir Kecmanović (Srbija) 916
BONUS VIDEO
Preporučujemo
KAKAV OBRAČUN: Dončić protiv Šeja!
VEČERAŠNjI program NBA lige obeležiće duel Oklahoma Siti tandera i LA lejkersa koji se sastaju u "Pejkom centru" tri sata i 30 minuta nakon ponoći.
12. 11. 2025. u 14:15
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.
13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (1)