"ĐOKOVIĆ JE VEĆ KRENUO KA MREŽI DA SE RUKUJEMO": Španac se prisetio čuvenog meča sa Novakom
ŠPANSKI teniser Giljermo Garsija-Lopez odlučio je da okonča karijeru, a jedan prisetio se i duela sa Novakom Đokovićem na Vimbldonu 2005. godine.
Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Srbinu je to bio prvi nastup na grend slemu u Londonu. Zaustavljen je u trećem kolu od Francuza Sebastijana Grožana.
Prethodno je Nole pobedio iskusnog 38-godišnjeg Španca u maksimalnih pet setova, 3:6, 3:6, 7:6 (5), 7:6 (3), 6:4. Upravo je o tom meču pričao momak iz La Rode.
- Vodio sam sa 2-0 u setovima, 5:4 u trećem i imao sam meč loptu na 40-30. Dobar servis kojim sam ga izbacio s terena, imao sam tri četvrtine igrališta da napravim viner. On nije ni jurio loptu, linijski sudija je rekao da je lopta bila unutra, a Đoković je skinuo znojnicu i krenuo ka mreži da se rukujemo. Krenuo sam da slavim kao da sam dobio meč - rekao je Garsija-Lopez, a preneo "Sport Klub".
Ipak, ovaj sjajan okršaj nije bio gotov.
- Shvatio sam da je glavni sudija prepravio odluku i rekao da je lopta završila u autu. Malo sam se pogubio tada i on je napravio brejk za 5:5. Napravio sam brejk za 6:5, onda sam vodio 40-0 u narednom gemu. Imao sam još tri meč lopte. Spasao ih je i na kraju sam izgubio. To je bio poraz, ali taj meč u svojoj glavi računam kao pobedu - zaključio je Garsija-Lopez.
Podsetimo, Španac je osvojio pet ATP titula u karijeri, bio je 23. na svetu, a na grend slemovima je dvaput stizao do osmine finala, na Rolan Garosu 2014. godine i Australijan openu 2015.
BONUS VIDEO: EKSKLUZIVNO! NOVOGODIŠNjI INTERVJU PREDSEDNIKA VUČIĆA ZA "NOVOSTI"
Preporučujemo
MESI IMA KORONU: Argentinac dobio loše vesti, u klubu se hvataju za glavu
02. 01. 2022. u 13:51
NIKOLIN TEROR SE NASTAVLjA: Jokić srušio Hjuston, maestralna partija Srbina!
02. 01. 2022. u 07:43
DA LI SU ONI SVESNI ŠTA RADE? Novak Đoković doživeo neviđeno nepoštovanje
01. 01. 2022. u 15:18
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)