NIKO NIKADA KAO NOVAK: Đoković i na startu 2022. godine piše istoriju
SRPSKI teniser Novak Đoković nastavio je da uvećava sopstveni rekord po broju sedmica provedenih u vrhu svetskog tenisa, pošto je danas započeo 354. nedelju na prvom mestu ATP liste.
Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Đoković je na prvoj ovogodišnjoj ATP listi zadržao 11.540 bodova, dok je na drugom mestu Rus Danil Medvedev sa 8.640 bodova.
A ono što je posebno interesantno je činjenica da je Novak 1. januar 2022. stigao do 11. kalendarske godine u kojoj se našao na prvom mestu ATP liste, što nikome nije pošlo za rukom u istoriji tenisa.
Među najboljih deset nije bilo promena, treći je nemački igrač Aleksander Zverev, četvrti je Grk Stefanos Cicipas, dok je na petom mestu ruski teniser Andrej Rubljov.
Ostali srpski teniseri takođe su zadržali svoje pozicije, pa je Dušan Lajović 33. igrač sveta, Filip Krajinović je na 42. mestu, Laslo Đere je na 52. mestu, a Miomir Kecmanović je 69. na ATP listi.
ATP lista:
1. Novak Đoković (Srbija) 11.540 bodova
2. Danil Medvedev (Rusija) 8.640
3. Aleksander Zverev (Nemačka) 7.840
4. Stefanos Cicipas (Grčka) 6.540
5. Andrej Rubljov (Rusija) 5.150
6. Rafael Nadal (Španija) 4.875
7. Mateo Beretini (Italija) 4.568
8. Kasper Rud (Norveška) 4.160
9. Hubert Hurkač (Poljska) 3.706
10. Janik Siner (Italija) 3.350
--------------------------------------------
33. Dušan Lajović (Srbija) 1.591
42. Filip Krajinović (Srbija) 1.402
52. Laslo Đere (Srbija) 1.131
69. Miomir Kecmanović (Srbija) 916
BONUS VIDEO
Preporučujemo
ĐURICA MUDRO ZBORI: "Male kvote ruše tikete!" (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
14. 11. 2025. u 12:45
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.
13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)