PODMUKLO: Sud izveo prav(n)i trik da bi Novak Đoković bio deportovan iz Australije!
NOVAK Đoković je doživeo da kao devetostruki pobednik Australijan opena na tamošenjem Saveznom sudu bude proteran iz Australije, jer nije urodila plodom njegova žalba na oduzimanje vize od strane ministra za imigracije, Aleksa Houka. Tom prilikom se desio i jedan manji skandal.

Foto: Profimedia/AP
Naime, Novakov pravni tim se žalio na pomenutu odluku Aleksa Houka, i to tvrdnjom da je obrazloženje za oduzimanje vize Đokoviću bilo "iracionalno i besmisleno".
A onda se desilo da se glavni sudija u pomenutom postupku pred Saveznim sudom Australije, Džejms Alsop, sa svojom dvojicom kolega koji su odlučivali o Noletovoj žalbi, uopšte nije upuštao u to da li je odluka ministra Houka dobra ili loša.
Naime, kako je saopštila Hana Rajan, novinarka australijskog ogranka Asošijeted presa, "sudija Alsop je, pre nego što je saopštio odluku suda, objasnio da 'ovaj postupak nije bio o tome da li je ministar za imigracije doneo pravu (ili lošu) odluku, već u vezi sa tim da li je sama odluka bila iracionalno i nerazumno objašnjena, te, ako nije, onda nije bila ni pravosnažna".
- Trik, ali ključna, razlika, ukazuje australijska novinarka o tome šta su sudije u Noletovom slučaju pred Saveznim sudom Australije uradile.
Postojala je posle ovakve presude mogućnost da se Noletov pravni tim uhvati za "slamku spasa", jedinu preostalu mogućnost da najbolji teniser sveta ipak nekako dođe do dozvole da ostane u Australiji, ali... Imajući u vidu potresno saopštenje za javnost Novaka Đokovića, izgleda da od te žalbe neće biti ništa.
Ostanite uz "Novosti sport" i prvi saznajte najnovije vesti o tome kako je Novak Đoković i šta za njega sledi, bez obzira na to što po svoj prilici neće igrati na Australijan openu 2022, koji počinje ovog ponedeljka, 17. januara.
BONUS VIDEO: Novak Đoković nije među troje tenisera s najvećom zaradom u 2021.
Preporučujemo

BRUKA I SRAMOTA: Sud odbio žalbu, Novak Đoković će biti deportovan iz Australije!
16. 01. 2022. u 07:53

"ZEMLjACI, SRBI..." Novak Đoković se potresno oglasio posle sramne presude u Australiji
16. 01. 2022. u 08:35

NE MOŽE SE TAKO PROTIV REALA: Arsenal bez klasičnog napadača nema šta da traži u dvomeču sa "kraljevskim klubom"
PRVI meč četvrtfinala Lige šampiona večeras će odigrati Arsenal i Real Madrid koji ukrštaju koplja na "Emirejtsu" od 21.00.
08. 04. 2025. u 08:45

RUSIJA ZATEČENA: Dejan Stanković rešio da napusti Spartak iz Moskve, a šampionska trka u jeku?!
Rusija je, otkako je Dejan Stanković preuzeo FK Spartak iz Moskve, prošla od stanja sunjičavosti prema njegovim trenerskim kvalitetima (jer uvodni rezultati nisu bili dobri) do oduševljenja (jer je nedavno savladan i "nesavladavi" šampion). Ali, Srbin se pobrinuo za još jednu stvar koja je uburkala ruske fudbalske strasti.
08. 04. 2025. u 15:25

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (7)