VREĐAO NADALA PA PODNEO OSTAVKU "Ne želim da Barselona trpi zbog moje slobode izražavanja" (FOTO)
ALFONS GODAL, sada već bivši visoki funkcioner FK Barselone, bio je prinuđen da podnese ostavku na mesto potpredsednika klupske Fondacije, zbog neumesnog komentara na račun Rafaela Nadala i još nekih sportista na tviteru.
Tanjug/AP
Španski teniser prošle nedelje je trijumfovao na Australijan openu, što mu je bio 21. trofej na grend slemovima. Godalu se verovatno nije svidelo što je Rafa osvedočeni navijač madridskog Reala, ali to ga nimalo ne opravdava za ono što je uradio - nazvao je najboljeg španskog tenisera svih vremena "predstavnikom neprijateljske države".
Godal je u navedenom tvitu Nadala prekrstio u Navidad (Božić na španskom) i napisao je kako ga ne podnosi od prvog dana. Dodao je da je Rafa za njega u istoj kategoriji kao i Fernando Alonso, Real Madrid i fudbalska reprezentacija Španije.
- Rafaela Navidada ne podnosim od prvog dana. On mi je u istoj grupi sa Furijom, Real Madridom, Alonsom i svima koji predstavljaju neprijateljsku državu - napisao je Godal.
Nekoliko sponzora već je najavilo mogućnost raskida ugovora sa Barselonom zbog navedenog šovinističkog tvita, što je zapravo razlog godalove ostavke.
- Tvit u kome sam izneo lično mišljenje o poznatoj osobi može da naudi Barseloni zbog pritisaka pojedinih medija. Ne želim da koštam Barselonu ni jedng penija, ali ni da se odreknem svoje slobode izražavanja. Zato podnosim ostavku, hvala - napisao je Godal.
Godal je inače bio potpredsednik FK Barselona u prvom mandatu Đoana Laporte.
POSLE 20 DUGIH GODINA: Betis ima sve u svojim rukama i nalazi se nadomak plasmana u Ligu šampiona
ANDALUŽANI samouvereno drže peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, a priliku da se još više približe evropskoj eliti imaće večeras na "Kartuhi" gde će od 20 časova ugostiti Elče.
12. 05. 2026. u 07:40
I ČUVENI "GROBARI" DOŠLI NA KOMEMORACIJU VLADIMIRA CVETKOVIĆA: Kakve scene na Marakani... (FOTO/VIDEO)
Činjenica da je umro Vladimir Cvetković, legenda i košarkaškog i fudbalskog kluba Crvena zvezda, okupila je danas na Marakani ne samo one kojima su crveno-beli u srcu, već i crno-beli, jer je donedavno malo ko e znao da je čuveni "Cvele" svojevremeno bio i "spasilac" FK Partizan.
12. 05. 2026. u 12:20
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)