JEDVA DOČEKALI: ATP "proslavio" šok-poraz koji je Novak Đoković doživeo na mastersu u Monte Karlu
Novak Đoković i Alehandro Davidovič Fokina sastali su se u drugom kolu mastersa u Monte Karlu, a ne samo da konačan rezultat nije bio onakav kakvim su se nadali Noletovi navijači, pa i sam najbolji teniser sveta, već kao da je taj epilog izazvao radost u Asocijaciji teniskih profesionalaca (ATP).

FOTO: Tanjug/AP
Novak Đoković je protiv Fokine doživeo poraz, usled čega u 2022. godini, iako je najbolje rangirani teniser sveta, ima skroman učinak 2-2.
ATP, kao što je od ranije poznato, ne gleda baš s blagonaklonošću na svog donedavnog predsednika Saveta igrača, jer je Nole napustio tu funkciju i, shvativši da se pomenuta organizacija baš ne bori za tenisere kako on misli da bi bilo pravedno i valjano, osnovao sa kolegama jedno nezavisno udruženje (PTPA - Asocijacija profesionalnih igrača tenisa).
Nije se ATP proslavio ni reakcijama kada je Đoković prolazio kroz "australijsku golgotu", a ni sada, kada je doživeo iznenađujući poraz od Španca.
Samo što se taj meč završio, na Tviter kanalu statističkog odeljenja pomenute Asocijacije, koje se baš ne oglašava svakog dana, "odmah" je osvanuo podatak da je baš pomenuti susret jedan od onih u kojima je Novak doživeo veliki broj brejkova.
Zapravo, prvi put se desilo da u jednom meču na dva dobijena seta Đoković devet puta izgubi svoje servis-gemove.
Prethodno, to je doživeo četiri puta, ali isključivo na grend slem turnirima:
Najpre 2005. protiv Marata Safina na Australijan Openu, potom te iste godine od Giljerma Garsije lopeza na Vimbldonu, zatim 2012. od Rafaela Nadaala na Rolan Garosu i, poslednji put do juče, 2019. od Dominika Tima na Otvorenom prvenstvu Francuske.
BONUS VIDEO: Novak Đoković nije među troje tenisera s najvećom zaradom u 2021.
Preporučujemo

"BAHATO I OSIONO" Zvezda novim saopštenjem osula "drvlje i kamenje" na Piksija i FSS
13. 04. 2022. u 16:48

SINER IGRA U ŽIVOTNOJ FORMI, ALI: Povratak Ferare u stručni štab vraća "mrak" doping skandala nad Italijanom
ITALIJANSKI teniser će se u osmini finala prestižnog mastersa u Sinsinatiju sastati sa Adrijanom Manarinom (1.00).
13. 08. 2025. u 10:10

"DELIJE" OVO NISU OČEKIVALE: Evo šta su poljski huligani ostavili na Marakani (FOTO)
Crvena zvezda i Leh igrali su u utorak revanš meč kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona u fudbalu, a u Beograd su tim povodom stigli ne samo huligani koji bodre klub iz Poznanja, već i njihovi "koalicioni partneri" iz drugih poljskih navijačkih grupa. I, iako su većim delom dana oni mirno boravili u srpskoj prestonici, u jednom trenutku su napravili probleme, a za sobom su na kraju ostavili i poruku.
13. 08. 2025. u 12:35

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)