OVO SE ČEKALO 16 GODINA: Novak Đoković saznao prvog rivala u Madridu, biće to spektakl
NOVAK Đoković saznao je ime prvog protivnika na Mastersu u Madridu.

FOTO: Tanjug
Najbolji teniser sveta će odmeriti snage sa Gaelom Monfisom. Francuz je inače redovna mušterija srpskog asa. Naime, oni su do sada odigrali 17 međusobnih duela i u svakom je slavio osvajač 20 grend slem titula.
Zanimljivost u vezi ovog rivalstva je to da su od svih tih mečeva samo jedan odigrali na šljaci. Bilo je to davne 2006. godine na Rolan Garosu, a Nole je slavio sa 3:0. Ali, ne baš lako - bilo je 7:6(5), 7:6(5), 6:3.
Sada, posle skoro 16 punih godina, ljubitelji tenisa moći će ponovo da gledaju Gaela i Novaka na najsporijoj podlozi, na kojoj je Đoković u karijeri ostvario 246 pobeda i 61 poraz, a Monfis ima učinak 131-88.
Poslednji put Srbin i Francuz odmerili su snage na Mastersu u Parizu prošle godine, kada se Monfis povukao sa turnira i omogućio Beograđaninu da se plasira u osminu finala.

Gael Monfis/Foto: EPA-EFE/Emilio Naranjo
Iskusni Parižanin se u drugo kolo Mastersa u Madridu plasirao pošto je ubedljivo pobedio mladog Španca Karlosa Himena Valera (6:3, 6:0) koji je dobio pozivnicu da nastupi u glavnom žrebu turnira iz serije 1000.
Monfisu je jedan brejk bio dovoljan da reši prvi set, dok je u drugom dva puta rivalu oduzeo servis i tako bez mnogo poteškoća prošao u narednu rundu.
Koliko je Francuz bio dominantan protiv 369. igrača sveta pokazuje činjenica da je izgubio samo šest poena na svoj servis.
Đoković i Monfis će igrati u utorak, a termin njihovog 18. okršaja biće tek poznat.
BONUS VIDEO: Đoković i Rubljov se tucali jajima pre početka meča
Preporučujemo

NOVAK STIŽE U MOSKVU? Đoković podržao Ruse kao niko drugi, ovako mu se odužuju
02. 05. 2022. u 16:35

NEZAPAMĆENA HISTERIJA: Švajcarci masovno traže da se Novak Đoković suspenduje!
01. 05. 2022. u 21:30

NISU BEZ RAZLOGA ELIMINISALI ZVEZDU: "Legende" osvojile bod na početku Lige šampiona, isto sanjaju i protiv silovitog Bajerna
JEDAN od manje zanimljivijih mečeva drugog kola Lige šampiona biće odigran na Kipru gde će debitant Pafos dočekati šestostrukog prvaka Evrope, Bajern iz Minhena (21.00).
30. 09. 2025. u 07:30

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Srbije
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
30. 09. 2025. u 12:50

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)