ALKARAZ SENZACIONALNO PORAŽEN USRED ŠPANIJE: Srbija sa nestrpljenjem čeka dubl duel "crvene furije" i Kanade
KANAĐANIN Feliks Ože-Alijasim pobedio je prvog igrača sveta Španca Karlosa Alkaraza 6:7 (3), 6:4 i 6:2 za nešto manje od tri časa igre i rezultat u meču grupe B Dejvis kupa izjednačio na 1-1.

FOTO: Tanjug/AP
Ono što sledi u Velensiji je dubul duel, koji će odlučiti pobednika grupe, a ovo će i te kako interesovati orlove. U ovoj grupi su, podsetimo, i selekcije Južne Koreje i Srbije. Naša reprezentacija prvo je poražena od crvene furije rezultatom 3:0, dok smo protiv azijatske zemlje zabeležili pobedu od 2:1.
Srbija ima učinak 1-1 i izvesno je da će u subotu od 16 časova u direktnom duelu sa Kanađanima odlučivati koji tim će, uz Španiju, obezbediti plasman na finalni turnir u Malagi. U nedelju, poslednjeg dana takmičenja, na teren će crvena furija i Južna Koreja.
Očigledno da je emotivno i fizički momak iz Mursije iscrpljen nakon osvajanja Ju-Es opena. Mučio se Karlitos od samog starta, nije uspeo da prelomi protiv Feliksa koji je pritiskao i koristio njegove padove, a onda je u 12. gemu imao i set loptu. Ipak, Španac je na energiju zemljaka uspeo da se izvuče, da uzme taj-brejk i da ipak primiri situaciju.
Bilo je to samo kratkotrajno vođstvo, jer je Ože Alijasim krenuo da šalje razorne viner udarce, dopustio samo jednu brejk loptu sredinom drugog seta, a onda i sam oduzeo servis protivniku kada je to bilo najpotrebnije.
Umesto odgovora, ljubitelji tenisa dobili su indisponiranog Alkaraza koji je totalno potonuo u trećem setu i dopustio da Kanađani dođu na 1:1 nakon što je Roberto Bautista Agut bio bolji od Vaseka Pospišila.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

SPEKTAKL U MADRIDU: Real ima prednost iz prvog duela, ali Atletiko se neće predati bez lavovske borbe pred 70 000 vernih "jorgandžija"
U revanš utakmici osmine finala Lige šampiona gledaćemo četvrti ovosezonski "Madridski derbi" kada od 21.00 na "Metropolitanu" koplja budu ukrstili Atletiko i Real Madrid. Blagu prednost ima "kraljevski klub" koji je slavio s 2:1 na "Bernabeu", ali Atletiko je oran da ga konačno izbaci u najjačem evropskom takmičenju i sigurno je da nas očekuje 90, a možda čak i 120 minuta vrhunskog fudbala.
12. 03. 2025. u 11:27 >> 11:27

TENISKI HAOS! Afera "Janik Siner - doping", najnovije vesti: "Nije bilo kršenja pravila teniskog antidoping programa!"
Teniski svet je potresla informacija da je Janik Siner bio pozitivan na doping testu. I to dvaput. U aprilu 2024. je on saznao da je "uhvaćen na delu", a potom se branio daleko od očiju javnosti, jer je čitava stvar nekim čudom bila zataškana i niko osim najužih Sinerovih saradnika i onih koji su vršili istragu o tome nisu ništa znali. Kada je za to saznao čitav svet - već je bio oslobođen optužbi. Potom je Svetska anti-dopint agencija (VADA) podnela žalbu, a onda se desio šok-obrt: maltene je poručeno "sve je u redu". Sada ulje na tu tenisku vatru doliva organizacija od koje je sve počelo, a iz koje tvrde "da nikakvog doping prekršaja nije bilo"
12. 03. 2025. u 17:15

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (1)