ĐOKOVIĆ O NASTUPU NA AO: "Mogu samo da se nadam da ću igrati u Melburnu"
SVETSKI šampion u tenisu Novak Đoković ne zna da li će naredne godine moći da igra na Australijan openu, a za Jurosport je rekao da može samo da se nada tom nastupu.
Foto: Profimedia/AP
Đoković se trenutno nalazi u Londonu, gde će od 23. do 25. septembra igrati na Lejver kupu.
On je odgovorio i na pitanje novinara da li planira da igra naredne godine u Melburnu.
- Samo mogu da se nadam, to je sve što mogu da kažem. Takva odluka nije u mojim rukama - rekao je Đoković, koji je početkom godine deportovan iz Australije.
Jedan od najboljih tenisera sveta Švajcarac Rodžer Federer na turniru u Londonu odigraće poslednji meč u karijeri.
- Uvek će postojati debata ko je najbolji svih vremena, to ostavljam drugim ljudima da sude. Ali njegov uticaj na igru je bio ogroman. Način na koji je igrao, bez napora, savršeno za oko teniskog trenera, igrača ili samo ljubitelja tenisa. Ostavio je ogromno nasleđe koje će živeti veoma dugo. On je jedan od najvećih sportista koji se pojavio, u bilo kom sportu. A njegova popularnost na terenu i van njega govori sama za sebe - rekao je Đoković.
Đoković je otkrio da ima zajedničku "Votsap" grupu sa Federerom i Rafaelom Nadalom.
Preporučujemo
"NE MOGU NORMALNO DA ŽIVIM": Huan Martin del Potro o paklu kroz koji prolazi
22. 09. 2022. u 11:01
"ŽAO MI JE ŠTO NISAM IGRAO SA NjIM": Rodžer Federer ima jednu neostvarenu želju
22. 09. 2022. u 10:09
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Iran je jutros bio zapanjen, a sada je Tramp u šoku! Ovo uopšte nije očekivao
Dok još traje krhko primire, koje je prekinulo napad na Iran započet od strane SAD i Izrael (čime su izazvali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju), i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina. Ali i Kanada - koja je priredila pravi skandal.
30. 04. 2026. u 12:41
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (1)