TENISKA SENZACIJA U PARIZU: Novi šamar prvom reketu sveta! Karlos Alkaraz gubio, pa predao meč velikom prijatelju
KARLOS Alkaraz i Holger Rune ukrstili su koplja u borbi za ulaskom u polufinale mastersa u Parizu. Nakon 1:37 minuta ljute borbe svetski broj jedan predao je meč svom rivalu pri rezultat 1:0 za Runea u setovima i 6:6 u drugom setu.
FOTO: EPA
Španski teniser pre samo šest dana neočekivano je poražen u polufinalnom duelu turnira u Bazelu, a danas je dobio novi šamar.
U prvom setu momak iz Mursije bio je ravnopravan protivnik Dancu prema svim statističkim parametrima, ali ga je jedan pad koncentracije u šestom gemu koštao mnogo.
Alkaraz je bio na servisu, imao ubedljivih 40:15, a onda je Rune zaigrao čudesno, odveo gem do đusa, i potom ga osvojio, što je bilo dovoljno za vođstvo od 1:0.
FOTO: AP
Alkaraz je potom zaigrao daleko hrabrije i slao razorne vinere sa agresivnijim pristupom igri.
Imao je nekoliko šansi da uzme servis rivalu, ali je Rune odoleo pod svim napadima svetskog broja jedan i uspeo da odvede set u taj-brejk.
Skandinavac je poveo rezultatom 3:1, bio pred vratima velike pobede kada je mladi Španac prišao mreži i odlučio da mu preda meč usled navodne povrede.
Naredni protivnik Runea na poslednjem stepniku koji ga deli od velikog finala biće Feliks Ože-Alijasim koji je danas savladao Frensisa Tijafoa.
Poseban kuriozitet koji je okruživao meč između dva predstavnika novog teniskog talasa, jeste i činjenica da su Karlitos i Rune veliki prijatelji, te da su čak u detinjstvu i igrali zajedno u dublu, o čemu svedoči i video materijal.
Bonus sadržaj
Da li ste znali da je Novak Đoković u svojoj knjizi izneo plan kako da za samo četrnaest dana transformišete i telo i život? Uz nedeljni jelovnik, korisne savete za poboljšanje varenja i izvrsne recepte koji se lako pripremaju, lako ćete se osloboditi viška kilograma i poboljšati zdravlje. Novak vam otkriva i lake vežbe za razgibavanje, iste one koje i on radi pre svakog meča.
Naručite onlajn svoj primerak knjige "Serviraj za pobedu" i krenite stopama najboljeg na svetu.
Takođe, još jedna knjiga o našem asu koja je izazvala veliku pažnju nosi naziv "Novak, pariske priče".
Bonus - najaktuelniji video snimci
Preporučujemo
RIVALA DOVEO DO LUDILA Novak Đoković samleo Italijana, nestvarna igra za polufinale Pariza
04. 11. 2022. u 20:56 >> 20:58
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)