NOVAK ĐOKOVIĆ - "PERSONA NON GRATA" U AUSTRALIJI: "Zemlja kengura" ne želi srpskog asa! Poražavajući rezultati ankete pred Australijan open
NOVAK Đoković početkom ove godine deportovan je sa australijskog kontinenta u jednoj od najkontroverznijih priča u istoriji ne samo "belog", već sporta uopšteno. Vrhuška "zemlje kengura" proglasila ga je nepoželjnim, i opasnošću po javno zdravlje. Jedan od vodećih medija ove države, "The age" tada je sproveo anketu da li je srpski as poželjan u Australiji, a isto su učinili i uoči prvog grend slema u novoj 2023. godini.

Foto: Profimedia/Ilustracija
Očekivano, ili ipak ne,reultati su ponovo poražavajući, pa je tako i dalje većina Australijanaca protiv toga da Novaka Đoković demonstrira svoju tenisku magiju na njihovom tlu.
Početkom godine čak 71 % građana bilo je za deportaciju Noleta, a protiv njegovog dolaska, sada je 41 procenat onih koji su učestvovali u anketi, 29 odsto je "nezainteresovanih", dok je 30 odsto onih koji su dali svoj glas da je odluka o Đokovićevom "pomilovanju" ispravna.

FOTO: Printskrin
Podsetimo, srpskom teniseru je ukinuta trogodišnja zabrana dolaska u Australiju i on je krajem 2022. godine stigao ponovo na mesto koje je pokorio mnogo puta u svojoj karijeri.
Đoković će kao uvertiru za grend slem u Melburnu imati na turniru u Adelaidu, a kako je i sam istakao, nije siguran kako će ga dočekati publika.
- Sjajno je vratiti se u Australiju. Ovo je zemlja u kojoj sam imao mnogo uspeha u karijeri, posebno u Melburnu. To je moj daleko najuspešniji grend slem. Nadam se da će sve ovog puta biti pozitivno. Reakcija navijača je nešto što ne mogu da predvidim, ali uradiću sve što je do mene da igram dobar tenis i da obradujem publiku - rekao je Novak.
BONUS VIDEO: ZAŠTO JE TAKO VELIKI: Pogledajte statistiku Novaka Đokovića
Preporučujemo


KAKVE REČI LEGENDE O ZVEZDI: Najbolji su u Evropi, kad je ovo u pitanju
30. 12. 2022. u 10:13

PODELA BODOVA U "GRADU LjUBAVI": Remi je po meri oba večerašnja rivala
POSLEDNjI meč današnjeg programa Serije A odigraće Verona i Kaljari koji se sastaju na "Bentegodiju" od 20 časova i 45 minuta.
28. 04. 2025. u 12:22

LjUBITELjI TENISA U ŠOKU: Janik Siner, koji ne može da igra zbog dopinga, pokrenuo fondaciju "da i drugi postanu svetski broj 1"
Teniski svet je potresla informacija da je Janik Siner bio pozitivan na doping testu. I to dvaput. U aprilu 2024. je on saznao da je "uhvaćen na delu", a potom se branio daleko od očiju javnosti, jer je čitava stvar nekim čudom bila zataškana i niko osim najužih Sinerovih saradnika i onih koji su vršili istragu o tome nisu ništa znali. Kada je za to saznao čitav svet - već je bio oslobođen optužbi. Potom je Svetska anti-dopint agencija (VADA) podnela žalbu, a onda se desio šok-obrt: maltene je poručeno "sve je u redu". Sada ulje na tu tenisku vatru doliva lično Italijan, koji je rešio da "i drugu decu povede njegovim putem - do svetskoj broja 1".
28. 04. 2025. u 16:01

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (7)