OVO JE SRBIJA SA NESTRPLJENJEM ČEKALA: Novak Đoković saznao rivale u Australiji
Novak Đoković, najbolji srpski teniser, imao je dobar žreb za turnir u Adelejdu, koji će poslužiti kao zagrevanje za ono pravo - Australijan open.
FOTO: Tviter/AO
Đoković će na startu za rivala imati Francuza Konstana Lestijena, a u slučaju da bude na visini zadatka i opravda ulogu favorita, uslediće duel sa pobednikom meča Kventin Halis - Džordan Tompson.
U Novakovoj strani „kostura“ nalazi se Denis Šapovalov, kao i ruski teniski as Danil Medvedev koji igra protiv Lorenca Sonega.
Tu je i još jedan srpski teniser Miomir Kecmanović, koji će ukrstiti rekete sa Kristoferom O'Konelom.
U Australiji na turniru u Adelejdu koji počinje 2. januara igraće i Britanac Endi Mari koji se u prvom kolu sastaje sa Sebastijanom Kordom.
Uz Medvedeva će Novakov glavni rival za titulu biti talentovani Kanađanin Feliks Ože-Alijasim koji kao prvu prepreku ima kvalifikanta.
Preporučujemo
OD KAD JE SVETA I VEKA! Fudbalska reprezentacija Srbije ovo nikada nije doživela
05. 06. 2026. u 09:49
SRBIJA IMA NOVOG SELEKTORA! Legenda preuzima "delfine"
05. 06. 2026. u 09:14 >> 09:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA - MEKSIKO: Orlovi moraju bolje nego protiv Zelenortskih ostrva
SRBIJA gostuje Meksiku kome će ovo biti poslednja pripremna za predstojeći Mundijal.
04. 06. 2026. u 22:32
I POLICAJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:24
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)