NIJE DOBRO POČELO: Novak Đoković poražen na startu Adelejda

Марко Паунић
Marko Paunić

02. 01. 2023. u 07:56

Srpski teniser Novak Đoković sezonu je počeo porazom, pošto je prošle noći u paru sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom izgubio u prvom kolu turnira u Adelejdu u konkurenciji dublova.

НИЈЕ ДОБРО ПОЧЕЛО: Новак Ђоковић поражен на старту Аделејда

Foto: AP

Od Đokovića i Pospišila bolji su bili Tomislav Brkić iz Bosne i Hercegovina i Ekvadorac Gonsalo Eskobar sa 6:4, 3:6, 5:10.

Đoković je u Adelejdu, nakon prošlogodišnje deportacije iz Australije, dočekan ovacijama, ali su Brkić i Eskobar ostali mirni pod pritiskom. Spasili su šest od sedam brejk lopti sa kojima su se suočili tokom meča koji je trajao sat i 29 minuta.

Srpsko-kanadski dubl je dobio prvi set brejkom u trećem gemu, drugi su izgubili nakon što su im rivali oduzeli servis u četvrtom gemu, dok su Brkić i Eskobar od rezultata 4:4 u trećem setu napravili seriju i na kraju slavili sa 10:5.

Đoković će naredne noći početi takmičenje u pojedinačnoj konkurenciji u Adelejdu, a prvi rival će mu biti Francuz Konstant Lestjen.

Takmičenje u Adelejdu počeo je i Miomir Kecmanović koji je preskočio prvu prepreku u singlu. On je slavio protiv domaćeg tenisera Kristofera O'Konela sa 6:4, 6:4 posle sat i 35 minuta igre.

Kecmanovićev naredni rival biće pobednik meča u kojem se sastaju Rus Danil Medvedev i Italijan Lorenco Sonego.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)