SRAMAN POTEZ VIMBLDONA: "Novak Đoković je izgubio finale" (FOTO)
Novak Đoković i Karlos Alkaraz u nedelju od 15 časova (RTS1) igraju finale Vimbldona.
Tanjug/AP
Đoković će pokušati da osvoji uzastopno petu titulu u Londonu, osmu ukupno, ali i 24. grend slem trofej u karijeri, dok će se skoro 16 godina mlađi Alkaraz boriti za prvu titulu na Vimbldonu, drugi grend slem u karijeri i 12. titulu ukupno.
Međutim Vimbldon je već otpisao Novaka Đokovića. Prema njihovim prognozama Karlos Alkaraz će podići pehar na londonskoj travi. Nekoliko sati uoči početka finalnog duela na zvaničnom sajtu trećeg grend slema sezone pojavila se projekcija finala u kojoj Španac ima 55 odsto šansi za pobedu, a Srbin 45.
Prema brojkama koje su postavljene na sajtu Vimbldona Novak je osvojio 75 odsto poena kada servira, od čega 82 odsto na prvi servis. Više je grešio iz bekhenda, 53 odsto i procenat duplih servis grešaka mu je 1 odsto naspram 4 odsto koliko ima Alkaraz. Uz to as udarce izvodi skoro duplo u odnosu na protivnika.
Što se Alkaraza tiče on je dobio 41 odsto poena kada riternira od čega 34 odsto na prvi servis rivala i greške iz bekhenda su mu takođe veće na 46 odsto. Napominje se i da je bolji kod brzine servisa, najbrži mu je bio 217 km/h i prosečna brzina drugog servisa je 161 km/h dok je Novaku najbrži servis bio 206 km/h, a prosek kod drugog servisa je 150 km/h.
Nema sumnje da će ovo Novaku samo biti dodatni motiv, a i po pravilu, kada god bi ga otpisali on im je uzvraćao onako kako najbolje zna, veličanstvenom pobedom.
Preporučujemo
OVO NIKAKO NIJE DOBRO: Novak Đoković zabrinuo navijače pred finale sa Alkarazom
16. 07. 2023. u 13:43
ČEKAJ, STANI! Svi su ih otpisali, ali Vulvsi nižu pobede i nisu odustali od opstanka u Premijer ligi!
TREĆI uzastopni ligaški trijumf fudbaleri Vulverhemptona pokušaće da ostvare na "Dži teku" gde će ih od 21.00 ugostiti Brentford.
16. 03. 2026. u 10:22
ZAPAD U ŠOKU! Ne može da veruje šta je Rusija upravo uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja.
16. 03. 2026. u 12:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)