ŠTA PIJE I JEDE NOVAK ĐOKOVIĆ? Britanci špijunirali Srbina na Vimbldonu, pa sada sve obelodanili
Novak Đoković stalna je tema u britanskim medijima.
FOTO: Tanjug/AP
Nole je već godinama jedan od najboljih tenisera planete, a njegovu dominaciju na Vimbldonu prekinuo je Karlos Alkaraz koji ga je savladao u nedavno odigranom finalu.
Tokom čitavog turnira Nole se nalazio pod budnim okom britanskih medija i javnosti, ljudi u ovoj zemlji proganjali su ga na svakom koraku, a nisu ga ostavili na miru ni posle završetka grend slema u Londonu.
Đoković je bio glavna tema istraživačkog teksta tabloida Dejli mejl koji se bavio životom srpskog tenisera. Analizirali su Britanci šta Novak jede i radi tokom dana i došli su do neverovatnog zaključka! Krenimo redom...
Informisali su se novinari Dejli mejla kod doktora Brendona Stabsa, odradili su i kratko istraživanje, te su došli do zaključka da je Novak Đoković prava ljudska mašina!
Njegov dan počinje čašom tople vode i limuna, što pomaže u detoksikaciji njegovog tela.
Odmah posle toga, njega očekuje "činija snage" koju smatra glavnim obrokom dana, a u kojoj se nalaze orašasti plodovi, biljno semenje, musli bez glutena, bobice, jagode, banana i jogurt.
Po završetku doručka, sledi sok od celera, kao i zeleni smuti, dok se za to vreme priprema i novo piće od graška, celera, soka od jabuke, nane, spanaća i kelja, a oba pića su bogata antioksidansima.
Ni posle toga ne izlazi na teren već ima dve rutine - jogu i meditaciju, koje traju oko 20 minuta. Posle toga, sledi istezanje, kao i vežbe disanja koje pomažu u kompletnom opuštanju tela. Tek kada obavi sve to, Nole izlazi na teren gde počinje sa tenisom.
Pokušali su novinari Dejli mejla da isprate ovaj tempo, a zaključak je bio sledeći - kada su završili jedan Novakov dan, bili su pozitivniji za čak 31,5 odsto, smireniji za 24,3 odsto, ali i "ozbiljniji" za 17,8 odsto.
Preporučujemo
"JOŠ SAM TUŽAN": Ivanišević se prisetio Đokovićevog poraza u finalu Vimbldona
25. 07. 2023. u 09:00
ORGANIZATORI U ŠOKU: Novak Đoković se povukao sa turnira, pa poslao poruku preko okeana
24. 07. 2023. u 08:33
ĐOKOVIĆ ČUO SJAJNE VESTI: Novak ne igra, a Alkaraz polako gubi prvo mesto
24. 07. 2023. u 08:21
ĐURICA MUDRO ZBORI: "Male kvote ruše tikete!" (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
14. 11. 2025. u 12:45
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.
13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)