MIA RISTIĆ PRVA NA TERENU: Žreb za meč teniskog Bili DŽin King kupa Srbija-Rumunija u Kraljevu
Srpska teniserka Mia Ristić (325. na VTA listi) prva će sutra (14.00) izaći na teren u hali sportova kraj Ibra u Kraljevu i pokušati da našoj reprezentaciji donese prvi poen u meču plej-ofa Bili Džin King kupa protiv selekcije Rumunije.

G.Šljivić
Žrebom u Kraljevu odlučeno je da će rival Ristićevoj biti rumunska teniserka Elena Gabriela Ruse (188), a da će potom, u drugom singlu sutrašnjeg programa, snage odmeriti naša Aleksandra Krunić (751) i Žaklin Kristian (97).
- Ne poznajem najbolje rumunske teniserke jer su dosta starije od mene. Svakako jedva čekam meč, kao i uvek daću sve od sebe. Ostaviću srce i dušu na terenu i nadam se da ću uspeti da Srbiji donesem prvi poen – rekla je Mia Ristić.

G.Šljivić
Prema rečima Aleksandre Krunić, u našem timu su očekivali ovakav izbor rumunskog selektora, odnosno da će prvog dana u singlu igrati Kristan i Ruse.
- Igraju veoma čvrsto i imaju dobre rezultate u poslednjih par meseci, a Žaklin se vratila posle teške povrede. Turniri su ipak jedno, a ovo takmičenje i igranje za reprezentaciju svoje zemlje nešto sasvim drugo – rekla je Krunićeva. - Nisam imala puno mečeva i turnira u minulih 12 meseci, ali oporavak ide nabolje i spremna sam da se borim. To ću, ako treba, uraditi i sa jednom nogom!

G.Šljivić
Drugog dana, ukoliko selektori ne promene svoju odluku, u subotu će se u singlu sastati Ristić-Kristian i Krunić-Ruse, dok će u dublu Srbiju predstavljati Katarina Kozarov i Natalija Stevanović protiv Irine Bare i Monike Nikolesku.

ALEKSANDAR MITROVIĆ POD PRITISKOM: Nije se ovome nadao na početku sezone
UMESTO da se prošeta do titule kao što su mnogi očekivali, Al Hilal će verovatno ostati bez nje, pogotovo ako ispusti bodove protiv Orubaha na današnjoj utakmici 31. kola Profesional lige (18.00).
12. 05. 2025. u 09:00

RUSIJA ZAPANjENA: Legendarna Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a onda je otkriveno - ovo
Jedna od najboljih ruskih sportistkinja svih vremena, atletičarka Jelena Isinbajeva, povukla je potez koji nije naišao na odobravanje mnogih u Ruskoj Federaciji, naročito jer se desio dok traje rat u Ukrajini. Najnovije vesti vezane za Isinbajevu dodatno su šokirale Rusiju.
12. 05. 2025. u 20:00

VANREDNA SITUACIJA, NAPADNUT TAKMIČAR: "Dignuto" 1.300 policajaca, počeli neredi - eho rata na ulicama Bazela (FOTO)
KAKO bi obezbedile sigurnost tokom Evrovizije, u svetlu povećanog rizika od terorističkih akcija, švajcarske vlasti su angažovale više od 1.300 policajaca, uz dodatne snage iz švajcarske vojske, kao i iz susednih zemalja - Nemačke i Francuske.
12. 05. 2025. u 15:25 >> 16:10
Komentari (0)