PUBLIKA OSTALA U ŠOKU: U 14. minutu prekinut meč Cicipas‒Rune u Đokovićevoj grupi, neće se nastavljati!

Дарко Николић
Darko Nikolić

14. 11. 2023. u 15:14

Završni masters, ili "ATP finale", kako je zvaničan naziv takmičenja, u Torinu je dočekao i prvu ružnu scenu.

ПУБЛИКА ОСТАЛА У ШОКУ: У 14. минуту прекинут меч Циципас‒Руне у Ђоковићевој групи, неће се настављати!

Screenshot / TennisTV

Naime, u grupi u kojoj se nalazi i Novak Đoković, u utorak su na startu 2. kola na teren izašli Holger Rune, koji je od Noleta izgubio posle prave drame, i Stefanos Cicipas, koji je takmičenje takođe započeo porazom, i to od domaćeg takmičara Janika Sinera.

Publika prvo nije mogla da veruje šta se dešava, pa je i zviždala kada je Cicipas počeo da se rukuje sa Runeom i sudijom, a onda, kada je arbitar pojasnio da su u pitanju zdravstvene tegobe, začuo se i (ne baš glasan) aplauz.

Kako ovo utiče na Novaka Đokovića?

Nole je, po programu, u četvrtak trebalo da igra protiv Cicipasa. Imajući u vidu da se grčki teniser povukao, umesto njega će u nastavku takmičenja nastupiti zamena, Hubert Hurkač. Runeu je, inače, pripala pobeda za ovaj kratkotrajni nastup u utorak.

Hurkač je, imajući u vidu da je današnji meč trajao kraće od propisanih 55 minuta, koliko je "granica" postavljena za eventualni nastup rezerviste, dobio poziv da odigra egzibicioni set sa Tejlorom Fricom, ali ga u Torinu ne čeka samo to.

Upravo će Poljak biti rival Novaka Đokovića u četvrtak, i to u takmičarskom meču trećeg kola. Nole protiv njega vodi sa 6:0 u pobedama, a protiv Cicipasa ima 11:2.

Kada danas igra Novak Đoković?

Od 21 čas po našem, srednjoevropskom vremenu, igra se meč 2. kola Završnog mastera Novak Đoković ‒ Janik Siner, a taj susret možete uživo da pratite uz prenos na portalu "Novosti". 

Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
HAOS U KOŠARCI! FIBA dokazala krađu, Nikola Jokić je pravi MVP NBA lige!

HAOS U KOŠARCI! FIBA "dokazala krađu", Nikola Jokić je pravi MVP NBA lige!

Nikola Jokić je NBA sezonu završio kako nije želeo, eliminacijom koju je Denver nagets doživeo već na startu plej-ofa, a onda je čuo vest koja je za mnoge neočekivana: MVP lige je, drugi put zaredom, Šai Gildžis Aleksander iz Oklahome. Svetska kuća košarke, međutim, rešila da "dokaže" da stvari ne stoje tako kako su glasali oni koji po Americi glasaju za ovo priznanje.

18. 05. 2026. u 17:00

Komentari (0)

PARTIZAN MORA NA KOSOVO? UEFA bez milosti...