RAFINI NAVIJAČI U OČAJU: Nadal ne samo da je izgubio, nego sad još i ovo!
REZULTATI koje je Rafael Nadal počeo da ostvaruje na ATP turniru u Brizbejnu prvo su veoma obradovali njegove navijače, ali ne samo da je u petak doživeo poraz, već i priličan peh u četvrtfinalu pomenutog nadmetanja.

FOTO: Tanjug/AP
Španac, koji je propustio veći deo prošle sezone oporavljajući se od povreda i spremajući se za, možda, "poslednji ples" - takmičarsku 2024, izgubio je od 55. igrača sveta, Džordana Tompsona.
I, u tom duelu, u kome je Rafa prokockao tri meč-lopte, Nadal je doživeo povredu.
Naime, nakon prilično impresivno odigrane dve deonice (i pored činjenice da je u završnici druge rezultaski poklekao), Nadal je delovao iscrpljeno na početku treće. To, samo po sebi, ne treba da čudi ako se uzme u obzir činjenica da je za njim višemesečna pauza od takmičarskog tenisa, kao i operacija "velikog slabinskog mišića" (koji se nalazi između kičmenog stuba i ivice male karlice), međutim, ovoga puta se dešavalo i nešto drugo.
Kada je Tompson u četvrtom gemu odlučujućeg seta napravio brejk, a potom to "potvrdio" odlaskom na 4:1 sopstvenim servisima, Nadal se požalio na problem sa - nogom.
Fizioterapeut je došao da mu ukaže pomoć pokraj igrališta, i to zbog bolova u gornjem delu leve Rafine noge, a onda je Nadal napustio teren da bi mu se ukazala medicinska pomoć, pa se vratio da odigra završnicu meča.
Na terenu je proveo 20 minuta posle tog peha, ali u tom segmentu meča nije baš ličio na onog sebe kao u prve dve deonice. Umor je, svakako, uzeo svoj danak, ali po svoj prilici i nova povreda, ovoga puta leve noge.
Koliko će to uticati na Rafine planove, ostaje da se vidi.
Tompson će u četvrtfinalu igrati protiv 2. nosioca, Grigora Dimitrova, koji je sa 2:0 pobedio Australijanca Rinkija Hidžikatu (6:1, 6:4).
Povređen Nadal, ali povređen i Đoković
Podsetimo, nedavno je i Novak Đoković izgubio od Australijanca, i to od Aleksa de Minora u Pertu (gde je, nedugo zatim, teniska reprezentacija Srbije eliminisana sa Junajted kupa) pa će Nole i Rafa sa porazima kao epilozima svojih poslednjih takmičarskih nastupa, ali i problemima sa povredama (Srbin sa povredom ručnog zgloba, a Španac sa problemom u nozi) stići u Melburn.
Tamo će od 14. januara početi Australijan open, na kome Đoković braniti titulu, odnosno pokušaće da dođe do svog 11. trofeja na prvom velikom turniru u sezoni, a 25. kada se radi o grend slem peharima. Nadal ih ima 22.
Ako vas tenis zanima, i to ne samo Novak Đoković, povratnik Rafael Nadal ili supertalentovani Karlos Alkaraz, već i ostali - pratite "beli sport" svakodnevno na sportskim stranicama "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: ODMAH POSLE NOLETOVOG PORAZA: Vidite šta je selektor Srbije uradio na mreži
Preporučujemo

TRILER U SAN FRANCISKU! Nikola Jokić trojkom sa pola terena srušio Golden stejt (VIDEO)
05. 01. 2024. u 06:43

"DAN D" ZA MILENKOVIĆA I NOTINGEM: Pobeda nad Čelsijem bi im mogla doneti plasman u Ligu šampiona
NAJZANIMLjIVIJI meč poslednjeg kola Premijer lige biće odigran na "Siti graundu" gde ćemo gledati obračun Notingem foresta i Čelsija (17.00).
25. 05. 2025. u 07:40

SRPSKA POSLA! Evo kako je Nikola Jokić reagovao kada je saznao da nije MVP NBA lige
Nikola Jokić, košarkaš koji je po mnogima zaslužio MVP nagradu za najkorisnijeg igrača MVP lige, pokraden je i ove godine. Priznanje je dodeljeno Šaiju Gildžis Aleksanderu, a sada isplivavaju nove informacije o tome kako je tu vest prihvatio Srbin.
25. 05. 2025. u 13:00

"OD TUGE POSLE SMRTI MUŽA DOBILA SAM RAK" Teška sudbina naše istaknute glumice
ĐURĐIJA Cvetić, istaknuta srpska glumica, suočila se s teškim životnim udarcima koji su ostavili duboke tragove. Uprkos svemu, zadržala je dostojanstvo i snagu, zbog čega su je mnogi smatrali heroinom srpske glumačke scene.
25. 05. 2025. u 13:31
Komentari (2)