ALKARAZ SA POLA GASA DO ČETVRTFINALA MAJAMIJA: Zakazao duel sa Dimitrovim
Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale mastersa u Majamiju pošto je u dva seta bio bolji od Italijana Lorenca Muzetija 6:3, 6:3 za sat i 27 minuta igre.

FOTO: Tanjug/AP
Karlos Alkaraz se mogao pohvaliti pobedom u Indijan Veslu koju je ostvario prošle nedelje i pobedom nad Italijanom je obezbedio prolaz u četvrtfinale gde će se sresti sa Grigorom Dimitrovim, koji je isto ostvario pobedu nad Hubertom Hurkačom 3:6, 6:3, 7:6 (3).
Drugi igrač sveta je već u prvom gemu oduzeo servis rivalu, koji se nijednog trenutka nije predavao iako je bilo evidentno da je Karlitos mnogo raspoloženiji za igru.
Italijan je u sedmom gemu spasao dve brejk-lopte, ali u devetom nije uspeo da se još jednom izvuče, tako da je Alkaraz posle 39 minuta igre poveo sa 1-0.
Muzeti je u drugom setu odigrao na sve ili ništa, „opustio“ je ruku i u trećem gemu nije iskoristio dve brejk-lopte. Ubrzo je usledila kazna. Španac, koji je prošle godine zaustavljen u polufinalu, oduzeo je servis 24. igraču sveta za 4:2, ali je Italijan već u sledećem gemu uzvratio za 4:3.
Publika na Floridi se ponadala da bi Muzeti mogao da produži duel, ali to je bilo nemoguće, mladi Španac je u sledećem gemu bez izgubljenog poena napravio novi brejk i rešio meč.
Alkaraz je realizovao četiri od 11 brejk-lopti, a Muzeti jednu od tri.
BONUS VIDEO KLADIONIČARSKE PRIČE: Jokić ima i bezobrazluk
Preporučujemo

PRVENAC ČEKAN 10 GODINA: Mega pogodila metu sa Zvezdom iz 25. pokušaja
26. 03. 2024. u 21:35

TEŽE NEGO AUSTRALIJAN OPEN! Novak Đoković saznao ko su mu rivali na narednom turniru
26. 03. 2024. u 20:19

PAKLENI IZAZOV ZA ZVEZDU: Savršeni dvostruki prvak Evrope juri devetu pobedu u nizu!
PORTO nastavlja svoju perfektnu sezonu večeras na Dragau“ gde će od 21.00 ugostiti Crvenu zvezdu u drugom kolu grupne faze Lige Evrope. „Zmajevi“ pod vođstvom novog trenera Frančeska Fariolija izgledaju nezaustavljivo – osam utakmica, osam pobeda, uz samo jedan primljen gol. Sa druge strane, šampion Srbije dolazi u Portugaliju posle remija sa Seltikom (1:1 )u prvom kolu, svestan da svaki naredni meč može biti ključan u borbi za prolaz dalje.
02. 10. 2025. u 07:30

ISTORIJSKI TRENUTAK! FK Dinamo Zagreb stiže u Beograd!
FUDBALERI Dinama iz Zagreba igraće u Srbiji sa Makabijem iz Tel Aviva, odluka je doneta iz siguronosnih razloga, a pored činjenice da publike neće biti oba tima suočena su sa brojnim logističkim izazovima.
01. 10. 2025. u 16:02

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)