MNOGO TEŽE OD OČEKIVANOG: Zverev se plasirao u polufinale, ali...

06. 06. 2024. u 08:34

Aleksandar Zverev savladao je Aleksa de Minora rezultatom 3:0 u četvrtfinalu Rolan Garosa.

МНОГО ТЕЖЕ ОД ОЧЕКИВАНОГ: Зверев се пласирао у полуфинале, али...

Iako nemački teniser nije izgubio nijedan set, borba nije bila laka. Sva tri seta rešena su tek posle velike borbe.

U prvom setu krenulo je vrlo uzbudljivo od samog početka. Već na startu oba tenisera su osvojila po jedan servis i pokazali da će susret biti zanimljiv do samog kraja. Na kraju Zverev je bio koncentrisaniji i uspeo da uzme još jedan servis i dobije prvi set 6:4.

Drugi je rešen tek posle taj brejka. Ovde su, takođe, oba tenisera uspeli da uzmu po jedan servis, ali nakon toga su igrali strpljivo i tek nakon samog kraja Zverev je uspeo da osvoji i drugi set 7:6.

Poslednji set je takođe bio uzbudljiv. Zverev je uspeo na vreme da oduzme servis De Minoru, a nakon toga da mirno privede meč kraju i plasira se u polufinale.

U polufinalu Zverev će igrati protiv Kaspera Ruda koji se plasirao dalje nakon što se Novak Đoković povukao zbog operacije kolena.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00