LEPE VESTI: Novak Đoković već najavljuje povratak na teren!

Operacija je dobro prošla. Novak Đoković je podelio sa svojim navijačima lepe vesti iz Pariza, poručivši da jedva čeka da ponovo izađe na teren.

ЛЕПЕ ВЕСТИ: Новак Ђоковић већ најављује повратак на терен!

FOTO: Tanjug/AP

- Morao sam da donesem neke teške odluke, posle pucanja meniskusa tokom poslednjeg meča. Još uvek sve proživljavam, ali srećan sam što mogu da vas obavestim da je operacija prošla dobro – napisao je Novak na društvenim mrežama.

Svoju objavu propratio je fotografijom na kojoj, nasmejan, i naslonjen na štake, pozira zajedno sa raspoloženim članovima svog tima i suprugom Jelenom, na pariskoj terasi iza koje se, u pozadini, uzdiže Ajfelova kula.

U svojoj poruci, Đoković je imao i reči zahvalnosti hiruškoj ekipi koja je izvršila zahvat, kao i svojim najvernijim navijačima koji su se brinuli za njegovo zdravlje:

- Veoma cenim tim lekara koji je bio uz mene, kao i ogromnu podršku koju sam dobio od obožavatelja.

Ono što je sve obradovalo, jeste Novakova odlučnost da brzo nastavi tamo gde je stao u crvenoj prašini stadiona "Filip Šatrije" u Bulonjskoj šumi.

- Daću sve od sebe da budem zdrav i spreman da se što pre vratim na teren. Moja ljubav prema ovom sportu je jaka i želja za takmičenjem na najvišem nivou je ono što me vodi napred – poručio je.

Najbolji teniser svih vremena je svoju objavu završio optimističkim i obećavajućim rečima koje sve govore:

- Idemoooo!

Operaciju je dan ranije izvršio na sportskoj klinici "Ramze Sante" u 5. pariskom arondismanu, specijalizovanoj za ovakve vrste povreda. "Novosti" su bile na licu mesta, sve se odvijalo brzo, intervencija je izvršena tokom prepodneva, a već oko 16 sati najbliži Novakovi saradnici su došli po njega da ga, uz pomoć štaka, ali uspravnog, izvedu na kućni oporavak.

Napustio je kliniku i krenuo u postoperativnu fazu za koju stručnjaci ističu da bi trebalo da traje oko tri sedmice, posle čega bi mu u principu bilo potrebno još toliko da se treninzima vrati u punu formu, taman na vreme za početak olimpijskog turnira zakazan za 27. juli na istom onom terenu na kome je doživeo tešku povredu.  

Ekspresno je Novak sanirao posledice nastale u meču osmine finala Rolan Garosa protiv Argentinca Fransiska Serundola, duela iz koga je, posle više od četiri i po sata igre, poneo pobedu, ali i povredu koja ga je sprečila da nastavi dalju borbu za odbranu titule.

Odluka koju je doneo sa svojim timom bila je brza i efikasna. Nije gubio vreme, želeći da što pre bude spreman za nove izazove. Ako izuzmemo predstojeći Vimbldon gde bi teško mogao da igra praktično bez priprema, svi pogledi uprti su na Olimpijske igre u Parizu, gde mu je jurišanje na zlato, jedno od retkih znamenja koje mu nedostaje u prebogatoj karijeri, među najvećim preostalim sportskim željama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NJIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.

19. 03. 2026. u 19:58

Komentari (0)

VOJISLAV ŠEŠELJ: Moram da saopštim vest koja su mi javili pre nekoliko minuta