''BORBENOST, ISTRAJNOST!'' Đoković na društvenim mrežama podelio video o insektu i pužu koji nose njegovo ime
Najbolji srpski teniser Novak Đoković podelio je na društvenim mrežama video o insektu "Duvalius đokovici" (Đokovićev duvalijus) i pužu "Travunijana đokovici" (Đokovićeva travunijana) koji nose ime po njemu.
Foto: Profimedia
Đoković je podelio video u kojem je zvanična stranica Vimbldona otkrila zanimljive činjenice o srpskom teniseru.
Drugi teniser sveta je uz video postavio emotikone bube, puža, srpske i crnogorske zastave, kao i skupljene ruke u znak zahvalnosti.
Srpski naučnici su 2022. godine otkrili retku vrstu insekta tvrdokrilca, kome su ime dali po Đokoviću zbog borbenosti, istrajnosti i sposobnosti da izdrži u surovim i često neugodnim uslovima.
U Crnoj Gori su naučnici 2021. godine pronašli retku i ugroženu vrstu puža. Oni se nadaju da će zbog imena pomoći da se skrene pažnja kako bi ta vrsta bila spasena od nestajanja.
Vimbldon počinje 1. jula, Đoković će u prvom kolu igrati protiv Čeha Vita Koprive.
BONUS VIDEO: Nadal se priprema za Olimpijske igre - Pariz 2024
Preporučujemo
"UŽIVAO SAM DANAS, IGRAO SAM BEZ BOLOVA": Đoković posle pobede na egzibiciji
28. 06. 2024. u 21:43
NEVEROVATNO! Ovo što je Novak Đoković uradio na Vimbldonu je ravno - čudu!
28. 06. 2024. u 19:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (0)