ALKARAZ NASTAVLJA POHOD KA ODBRANI TITULE: Španac ubedljivo do trećeg kola Vimbldona (VIDEO)

Časlav Vuković

03. 07. 2024. u 17:40

KARLOS Alkaraz nastavlja pohod ka odbrani titule na Vimbldonu, pošto je u drugom kolu pobedio Australijanca Aleksandra Vukića sa 7:6(5), 6:2, 6:2.

АЛКАРАЗ НАСТАВЉА ПОХОД КА ОДБРАНИ ТИТУЛЕ: Шпанац убедљиво до трећег кола Вимблдона (ВИДЕО)

Španac je zasluženo prošao u treću rundu, iako se mučio u prvom setu koji je vrlo lako mogao da ode na stranu 69. igrača planete.

Servirao je pri rezultatu 5:6 za set momak iz Sindeja. Ipak, treći reket planete je vratio brejk, a onda uspeo da dobije taj-brejk i dođe do prednosti.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Preostala dva seta su bila igra mačke i miša. Alkaraz je rivalu prepustio ukupno četiri gema, nije izgubio nijedan svoj servis, dok je napravio četiri brejka što je bilo dovoljno za trijumf u duelu koji je trajo jedan sat i 51 minut.

Momak iz Mursije je još jednom pokazao zašto je po mnogima najspremniji igrač na Turu. Osvojio je jedan neverovatan poen i to praktično iz nemoguće pozicije.

Alkaraz će u trećem kolu Vimbldona igrati protiv Amerikanca Frencisa Tijafoa.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu