KAO BRZI VOZ PROTUTNJALA KROZ MEČ: Švjontek održala čas hrvatskoj teniserki

04. 07. 2024. u 20:05

Poljska teniserka, Iga Švjontek je nastavila put ka trofeju pošto je u drugom kolu savladala Petru Martić rezultatom 2:0 po setovima 6:4, 6:3.

КАО БРЗИ ВОЗ ПРОТУТЊАЛА КРОЗ МЕЧ: Швјонтек одржала час хрватској тенисерки

Hrvatska teniserka, Petra Martićeva imala je peh u prvom setu pri rezultatu 3:3. Prilikom jednog čučnja je osetila bol i morala da zatraži medicinski tajm-aut.

Od tog trenutka je Martićeva igrala rezervisano i Švjontek je rutinski prošla dalje. Ovo je bila druga pobeda na drugom vezanom Vimbldonu Ige Švjontek protiv hrvatske teniserke.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Poljakinja je u prvom setu napravila jedan brejk, i to u finišu prvog seta. Petra Martić nije uspela da se odbrani od prve brejk lopte u meču i prva teniserka sveta je povela 1:0.

Nije se razlikovao mnogo ni drugi set od prvog. Hrvatska teniserka nije uspela da dođe ni do jedne brejk lopte, a Švjontek je pri rezultatu 4:3 iskoristila drugu set loptu i privela meč kraju posle samo sat vremena i 20 minuta igre.

Naredna rivalka prvoj teniserki sveta, Igi Švjontek biće Julija Putinceva.