ŠAMPIONKA VIMBLDONA SIJA DO SREĆE: "Ovo je moj najbolji dan u karijeri"
Češka teniserka Barbora Krejčikova izjavila je posle osvajanja Vimblodna da je današnji dan najbolji u njenoj karijeri, kao i u njenom životu.

FOTO: AP/Tanjug
Krejčikova je danas u finalu Vimbldona pobedila Italijanku Jasmin Paolini rezultatom 2:1 u setovima.
- Nemam reči, ovo je nerealno što se desilo, najbolji dan moje teniske karijere, najbolji dan mog života. Teško mi je da objasnim šta osećam sada, čestitam Jasmin i njenom timu, bilo je sjajno finale, borile smo se za svaku loptu. Na kraju sam imala sreće, ona je odigrala finale Rolan Garosa pre nekoliko nedelja, čestitam joj na tome - izjavila je Krejčikova na terenu posle meča.
Paolini je u desetom gemu trećeg seta imala imala dve brejk lopte, ali je Krejčikova uspela da ih spasi i završi meč.
- Govorila sam sebi da budem hrabra, da je bilo 5:5 nastavila bih da igram i da se borim. Bio je težak meč, sjajno finale, takmičenje, srećna sam što stojim ovde - rekla je Krejčikova.
Krejčikova je tako došla do druge titule na grend slem turnirima, pošto je 2021. pobedila na Rolan Garosu.
- Mislim da niko nije verovao da mogu da dođem do finala i da osvojim turnir i ja ne mogu da verujem, nisam imala dobar početak sezone, neverovatno je da stojim ovde i da sam pobednica - zaključila je Krejčikova.
Češkoj tenisreki je ovo druga gren slem titula.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo

"VIOLA" ĆE POKUŠATI DA PREKINE CRNI NIZ PROTIV ŠAMPIONA: Domaći teren i kadrovski problemi gostiju su glavni aduti
NAPOLI nastavlja šampionsku odbranu u Seriji A gostovanjem na stadionu „Franki“ u Firenci, gde ih u subotu dočekuje Fiorentina.
13. 09. 2025. u 09:00 >> 09:54

RUSIJA ZGROŽENA HRVATSKOM! Rusi ne mogu da dođu sebi od onog što su Hrvati upravo uradili!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, doživela mnoge "niske udarce", ali onaj koji joj je Hrvatska upravo nanela - niko u Ruskoj Federaciji nije očekivao.
11. 09. 2025. u 20:00

KRVAVI PIR 2001: Zašto je Nepalski princ pobio celu kraljevsku porodicu?
NISU MU dali da oženi ženu koju je voleo, a onda je počelo da se šuška da će mu oduzeti i pravo na presto.
12. 09. 2025. u 13:24
Komentari (0)