NADAL U FINALU BAŠTADA: Ajduković pokušao nemoguće protiv Španca

20. 07. 2024. u 15:31

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale ATP turnira u Boštadu. Nekadašnji prvi reket sveta je do tog uspeha došao posle preokreta - bio je bolji od Hrvata Dujea Ajdukovića rezultatom 2:1 po setovima 4:6, 6:3, 6:4.

НАДАЛ У ФИНАЛУ БАШТАДА: Ајдуковић покушао немогуће против Шпанца

Četiri sata su mu bila neophodna u četvrtfinalu, a sada u polufinalu, nešto više od dva, tačnije 133 minuta - Ajduković, 130. na ATP listi, pružio je snažan otpor Špancu i tako pokazao da rezultati koji je postigao ove nedelje, nisu bili slučajni.

Duje je posle dve pobede u kvalifikacijama, pobedio u glavnom žrebu Luku van Aša, Pavela Kotova i Ćijaga Monteira.

*3000 NA RAČUNU U ROKU OD 24H*
-->KLIKNI OVDE<--

U početnom setu, mladi Splićanin je igrao odlično, uz dva brejka je stigao do 3:0, da bi potom Nadal vratio jedan brejk, ali nije mogao više od toga.

Ajduković je dobio set sa 6:4 posle 45 minuta igre, da bi u drugom Nadal uzvratio.

Posle razmene brejkova na startu seta, Nadal je ponovo oduzeo servis protivniku u šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da posle 6:3 dođe do izjednačenja.

Set odluke je doneo veliku borbu - Nadal je uz dva brejka stigao do 3:0, ali je Hrvat uzvratio istom merom i stigao do 3:3.

Ipak, Nadal je smogao snage za ribrejk i 4:3, da bi potom spasao dve brejk lopte i stigao do 5:3.

Ajduković je smanjio na 5:4, ali je Nadal potom uspeo da se koncentriše i odservira za 6:4 i pobedu.

U drugom polufinalu sastaju se Tijago Agustin Tirante i Nuno Boržeš.