A NAJGORE TEK SLEDI... Novak Đoković saznao katastrofalne vesti, ali tu nije kraj
Prvi put posle dve godine najbolji teniser svih vremena Novak Đoković ispao je iz top 4 na ATP listi.
FOTO: Tanjug/AP
Od ovog ponedeljka Novak je peti igrač sveta sa 5.210 osvojenih bodova. Nakon odluke da ne nastupi na mastersu u Parizu bilo je jasno da Srbina očekuje pad na ATP listi.
Podsećanja radil, Đoković je prošle godine osvojio titulu u prestonici Francuske, pa je tako ostao bez 1.000 bodova i skliznuo na 5. poziciju, gde je poslednji put bio u januaru 2023. godine.
Inače, nemački teniser Aleksandar Zverev uspeo je da nadmaši Karlosa Alkaraza i zauzme drugu poziciju na ATP listi sa 7.715 osvojenih bodova. Ovo je rezultat njegovog nedavnog osvajanja sedmog masters trofeja u karijeri, što predstavlja njegov najbolji plasman do sada, dok se na čelu liste i dalje nalazi Italijan Janik Siner sa 11.330 poena.
Nakon što je izgubio 1.300 bodova zbog neigranja na Završnom mastersu, postoji rizik da Novak Đoković do kraja godine padne na 3.910 bodova i potencijalno ispadne iz top 10 najboljih tenisera. Ovo bi predstavljalo značajan izazov za našeg asa, koji će se truditi da zadrži svoju poziciju u vrhu svetskog tenisa.
Kada je reč o ostalim srpskim teniserima, Miomir Kecmanović se trenutno nalazi na 53. mestu sa 1.021 osvojenim bodom, što je napredak za dva mesta. Dušan Lajović je nazadovao za čak 14 mesta i trenutno je 86. teniser planete sa 685 bodova. I Laslo Đere je "skliznuo" za 12 mesta i od ovog ponedeljka se nalazi na 141. poziciji sa 419 bodova, dok je Hamad Međedović na 156. poziciji sa 378 bodova.
Iako je ranije najavio pauzu i odlučio da preskoči masters u Parizu, Novak Đoković je, zahvaljujući lošim rezultatima konkurenata, verovatno obezbedio učešće na Završnom mastersu u Torinu. Uprkos tome, još uvek se čeka konačna odluka najboljeg tenisera u istoriji o učešću na ovom prestižnom turniru.
Skoro da je pa izvesno da se ni na Apeninima Srbin neće pojaviti.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)