PRILIKA ZA NOVI TROFEJ: Karlos Alkaraz pobedio Hurkača za finale Roterdama
ŠPANSKI teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale ATP turnira u Roterdamu, pošto je u polufinalu pobedio Poljaka Huberta Hurkača rezultatom 6:4, 6:7(5), 6:3.
FOTO: Tanjug/AP
Trenutno 21. na ATP listi je u prvom setu poveo 4:1, ali je treći igrač planete uspeo da dobije pet uzastopnih gemova i osvoji prvi set.
U drugom setu nije bilo brejkova pa se otišlo u taj-brejk u kom je Poljak bio bolji, što je značilo da će treći set odlučiti pobednika.
Španski teniser je u drugom gemu odlučujućeg segmenta oduzeo servis Hurkaču i tu prednost sačuvao do kraja meča.
Alkaraz će u finalu igrati protiv Australijanca Aleksa de Minora, koji je bio bolji od Italijana Matije Belučija rezultatom 6:1, 6:2.
Španski teniser je bio bolji od De Minora u oba prethodna međusobna duela.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
KAKAV DERBI MADRIDA: Atletiko vodio, Mbape spasao Real poraza (VIDEO)
08. 02. 2025. u 23:00
KAKAV ŠAMAR ZA LUKU JOVIĆA: Srbina će zaboleti novi udarac koji mu je zadao Milan
08. 02. 2025. u 08:37
LIL U PROBLEMU, ZVEZDA U NALETU: Počinje dvoboj za osminu finala Lige Evrope!
LIL i Crvena zvezda u četvrtak započinju plej-of bitku za plasman u osminu finala Lige Evrope, a prvi čin igra se na "Pjer Moroa" stadionu od 21.00. Francuzi su ligašku fazu završili na 18. mestu, dok je srpski šampion bio 15, sa dva boda više, tako da nas očekuje veoma izjednačen dvomeč.
19. 02. 2026. u 07:30
RUSIJA JE ZAPANjENA: Kakav skandal! Neverovatno kako su ponizili sve ruske olimpijce!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je u toku spektakl - Zimske olimpijske igre 2026, a tamo su Rusi doživeli istinski šok.
19. 02. 2026. u 16:21
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)