BRAVO, HAMADE: Međedović se plasirao u glavni žreb Barselone!

Časlav Vuković

13. 04. 2025. u 15:56

SRPSKI teniser Hamad Međedović plasirao u glavni žreb turnira u Barseloni, pošto je u drugom kolu kvalifikacija pobedio Gabrijela Dijalaa sa 6:4, 6:4.

БРАВО, ХАМАДЕ: Међедовић се пласирао у главни жреб Барселоне!

Foto: Profimedia

Zasluženo je 72. igrač sveta uspeo da se domogne učešća na nadmetanju iz serije 500, pošto je bio bolji protiv Kanađanina.

Što se meča tiče, 78. na ATP listi je prvi zapretio, ali nije realizovao brejk priliku u drugom gemu. To je Međedović kaznio u sedmom gemu i oduzeo je servis rivalu. Uspeo je da sačuva tu prednost, iako je u 10. gemu spasao dve brejk šanse.

Odlučujući trenutak drugog seta bio je treći gem kad je Novopazarac napravio brejk. Do kraja nije bilo brejk prilika, pa je Hamad trijumfovao posle jednog sata i 23 minuta.

Podsetimo, Međedović je ove godine osvojio čelendžer u Ojerašu (Portugal), a igrao je finale Marseja.

Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NEOBJAŠNJEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - poštuju stari kalendar (FOTO/VIDEO)

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)

PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.

28. 08. 2025. u 11:02

Komentari (0)

HUMANOST NA DELU: Snaga solidarnosti i dobročinstva