HRVATI GLEDAJU I NE VERUJU! Ivanišević hitno napustio Hrvatsku
BUDUĆNOST u Hrvatskoj za njega ne postoji.
FOTO: Tanjug/AP
Naime, Emanuel Ivanišević, sin Gorana Ivaniševića, nekadašnjeg šampiona Vimbldona i trenera Novaka Đokovića, nastaviće svoju karijeru na koledžu u Americi.
Ivanišević junior je odabrao koledž "Wake Forest", na kojem je igrao Borna Gojo, jedan od sada već iskusnih hrvatskih aduta na ATP turu.
- Odlično je videti njihove uslove, stvarno su fenomenalni, svaki fakultet je ekstra za nas. Idem na "Wake Forest", tamo gde je bio i Borna Gojo. To je trenutno najbolji teniski faks na svetu i jako se veselim putu tamo - poručio je Emanuel.
Goranov sin u narednom periodu posvetiće se studiranju, a potom će probati da se probije i u profesionalnom tenisu na ATP turu.
- To mi je, naravno, cilj, da idem na faks i onda da probam da se probijem u profesionalnom tenisu. Sad je već 30 igrača s koledža u top 100, što je najviše u istoriji. Na primer, Ben Šelton koji je peti na svetu, takođe je došao sa koledža - rekao je 18-godišnji Hrvat.
Priznaje da je dugo bio pod stresom noseći slavno prezime, jer su očekivanja velika.
- Pre nekoliko godina bio mi je veliki stres. Svi očekuju od tebe da budeš kao tata, što je praktično nemoguće jer je on naš najbolji teniser. Očekivanja su od svih velika, ali sad sam se navikao već, pa je bolje - objasnio je Emanuel Ivanišević.
Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SINER OBORIO REKORD I UŠAO U ELITU! Ovo su pre njega uspela samo još trojica tenisera!
12. 07. 2026. u 23:15
ČAROLIJA NA RASTANKU: Odbojkašice Srbije zgromile Holandiju, pa poručile ovo!
12. 07. 2026. u 23:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ČESTITKE BELINGEMU I SUDIJAMA!" Oglasio se otac Erlinga Halanda nakon ispadanja Norveške sa Mundijala
Bivši norveški fudbaler Alf-Inge Haland, otac zvezde "vikinga" Erlinga Halanda, oglasio se na društvenim mrežama nakon ispadanja Norveške od Engleske, i to prozvavši sudije.
12. 07. 2026. u 12:30
TENIS SA DRUGE PLANETE! Vimbldon dobio šampiona, finale u Londonu rešeno preokretom!
U finalu 139. Vimbldona, italijanski teniser Janik Siner pobedio je Aleksandera Zvereva iz Nemačke rezultatom 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. u 20:55
SADA I ZVANIČNO! Dušan Alimpijević produžio ugovor do 2028. godine
Sada je stigla i potvrda, Dušan Alimpijević, produžio je ugovor sa Bešiktašem do 2028. godine.
12. 07. 2026. u 18:26
Komentari (0)