BRAVO, DUŠANE: Lajović posle velike borbe savladao Raonića, sledi duel sa Nadalom
SRPSKI teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu, pošto je savladao Miloša Raonića sa 7:6(3), 4:6, 6:2.

Foto: EPA-EFE/Clive Brunskill / POOL
Dobar meč odigrao je 25. igrač sveta i zasluženo pobedio Kanađinana, posle dva sata i 33 minuta velike borbe.
U prvom setu su igrači razmenili po jedan brejk, pa je odluka o dobijanju istog pala u taj-brejku. Lajović ga je odigrao sjajno, dobio je svaki svoj servis i došao do prednosti.
Ipak, 19. reket planete je pokazao zašto je to što jeste u svetu tenisu. Izdigao se posle gubitka seta i uspeo je da izjednači.
Odlučujući deo meča prošao je u dominaciji našeg igrača. Dušan je odlično igrao, dva puta rivalu oduzeo servis i došao do najboljeg rezultata u Rimu u karijeri.
Sada za Lajovića sledi možda i najveći izazov. Njegov naredni rival biće drugi igrač sveta, Rafael Nadal.
Njih dvojica su do sada igrali dva puta i Španac je u oba navrata bio bolji.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

FED KUP POD NOVIM IMENOM: Takmičenje teniserki nosiće ime legendarne američke teniserke
17. 09. 2020. u 16:49

BRITANAC POZIVA AUSTRALIJANCE: Marej želi da se promeni ime terena Margaret Kort
17. 09. 2020. u 10:52

RAFA PREGAZIO ZEMLjAKA: Nadal čeka Lajovića ili Raonića u trećem kolu Rima
16. 09. 2020. u 22:08

SRPSKI DERBI U OSMINI FINALA RIMA: Krajinović srušio Čekinata i zakazao meč sa Đokovićem
16. 09. 2020. u 18:55

AKO DOBIJEM MAKSIMALU KUPIĆU TI BMV! Nestvarne kladioničarske priče Milana Đurice (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
30. 06. 2025. u 14:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)