ĐOKOVIĆ NIJE SREĆAN NI SA 20 GREND SLEM TITULA: Slavni Australijanac biranim rečima govorio o "velikoj trojci"
SLAVNI australijski teniser Pet Keš iskoristio je priliku da objasni koliko su Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer veliki.
Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH
"Velika trojka" je zbirno osvojila 57 grend slem titula i to je valjda dovoljno da se kaže da je reč o najboljim igračima u istoriji "belog sporta".
- Zapravo je totalno neverovatno da su njih trojica osvojili 20, 20 i 17 Grend slem turnira. Postoji nešto što ih motiviše da samo guraju dalje i da osvajaju još, zaista fascinantno. Lično sam bio srećan kada sam osvojio titulu na Grend slemu, kada sam osvojio Dejvis kup. Bio sam srećan sa onim što sam uradio u karijeri, ali Federer, Nadal i Đoković nisu srećni ni sa 20 Grend slemova ili tri Dejvis kupa - rekao je Keš.
Australijanac je slavio na Vimbldonu 1987. godine, dok je finalista Australijan opena bio 1987. i 1988.
Potom se osvrnuo i na Nadalovu dominaciju na Rolan Garosu.
- Zamislite samo da bilo koji fudbalski tim stalno pobeđuje na bilo kojem stadionu ili biciklistu koji osvaja Tur de Frans svake godine. Zamislite samo, 13 puta! Da ste to nekome rekli pre 20 godina, odveli bi vas u ludnicu - zaključio je Keš.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Telegraf)
Preporučujemo
VERILA SE ŠARAPOVA: Teniserka iz Rusije na korak do oltara sa biznismenom
18. 12. 2020. u 23:39
ANA IVANOVIĆ PONOVO PODIŽE TEMPERATURU: Nova fotografija oduševila fanove (FOTO)
18. 12. 2020. u 20:58 >> 21:03
PROTIV KANAĐANKI U APRILU: Ponovo pomeren termin meča srpskih teniserki u Kraljevu!
18. 12. 2020. u 17:55
NOLE I VIKTOR DOBILI MEDALjE BEOGRADA: Promocija monografije gradskog Sportskog saveza
18. 12. 2020. u 17:04
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Dosad nezabeleženo! Grci masovno počeli da pišu na srpskom jeziku! (FOTO)
Najnovije vesti iz Grčke verovatno iznenađuju i same Grke. Srbija je deo te priče.
29. 04. 2026. u 12:21
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (1)