ĐACI OSLIKALI "HAJDUKE": Takmičenje osnovaca u opštini Knić
U ORGANIZACIJI opštinske uprave u Kniću, đaci starijih razreda osnovnih škola sa područja ove opštine takmičili su se u oslikavanju "hajduka", vrste tikve koja je nekada služila za izvlačenje rakije iz bureta.
Foto: SO Knić
Osnovci su pokazali izuzetnu kreativnost i talenat,a prema odluci žirija najbolji je bio rad Lazara Sivčevića, učenika OŠ "Vuk Karadžić" iz Knića.
Drugo mesto pripalo je Mariji Delić, iz iste škole,a treće su ravnopravno podelile Lena Milosavljević i Marta Novičić iz OŠ "Rada Šubakić" iz Gruže.Đaci su nagrađeni knjigama,a sve tri škole su od lokalne samouprave na poklon dobile lopte.
Inače, "hajduke" za ovo takmičenje poklonio je Miloš Bakić iz sela Pajsijević. Plan je da ovo postane tradicija pa iz opštinske uprave pozivaju poljoprivrednike koji gaje ovu vrstu tikve da pomognu kako bi što više đaka moglo da učestvuje na ovom takmičenju.
Preporučujemo
EPIDEMIJA U RASINSKOM OKRUGU: Zabeleženo 12 novih slučajeva zaraze koronom
26. 05. 2021. u 14:55
DOBRE VESTI IZ VRANjA: Nakon više od godinu dana bez pozitivnih na koronavirus
26. 05. 2021. u 12:50
LESKOVAC BEZ NOVOZARAŽENIH: U Jablaničkom okrugu samo pet pozitivnih na koronu
26. 05. 2021. u 12:21
ZATVORENO KOVID ODELjENjE: Ginekološko-akušerska klinika "Narodni front" vraća prvobitnu funkciju
26. 05. 2021. u 09:27 >> 10:05
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)