OBELEŽEN NAJTUŽNIJI DAN U ISTORIJI VARVARINA: Pre 22 godine NATO bombardovao most na Velikoj Moravi pri čemu je poginulo 10 meštana (FOTO)
NAJTRAGIČNIJI dan u istoriji Varvarina dogodio se pre tačno 22 godine: avioni NATO bombardovali su most na Velikoj Moravi, poginulo je 10, a povređeno 30 civila.
Foto: S. B.
Sveta liturgija služila se jutros, kao i pre 22 godine, u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice, a pomen žrtvama kod spomen-obeležja pored mosta-tačno u podne. Učenica generacije Anđela Krkic spustila je venac sa mosta u reku.
Most je tog 30.maja, 1999. godine pogođen u dva navrata i to u danu kada je Varvarin proslavljao Svetu Trojicu i kada je u blizini mosta udaljenog samo 200 metara od pijace i oko 120 od crkve, bilo više od 1.000 ljudi. Na mostu su stradali talentovana učenica Matematičke gimnazije u Beogradu Sanja Milenković(15), sveštenik Milivoje Ćirić(66), Milan Savić (24), Vojkan Stanković (31), Zoran Marinković (33), Ratobor Simonović (38), Ružica Simonović (55), Stojan Ristić (56), Tola Apostolović (74), Dragoslav Terzić (68).
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)