UMESTO GARAŽA PARKING: U centru Pirotu počelo uređenje
SHODNO odluci Gradske skupštine, u centru Pirota, tačnije u dvorištu stambene zgrade u Branka Radičevića ulici, počelo je rušenje dvadesetak garaža, kako bi se na tom mestu izgradio parking i komletan prostor u vlasništvu grada oplemenio zelenim površinama.
Foto: V. Ćirić
Rušenje je počelo uz negodovanje pojedinih vlasnika garaža koji su tvrdili da su svoje objekte podigli uz uredne građevinske dozvole i da je spor sa gradom još uvek na sudu, koji za nekoliko dana treba da odluči i donese rešenje u pomenutom sporu.
Bojan Pešić, načelnik Odeljenja za strambenom komunalnu delatnost, rekao je da se ovi objekti moraju ukolniti i da neće biti odlaganja kao pre nekoliko dana. Prema njegovim rečima žalbe pojedinih građana ne odlažu izvršenje, a radnici angžovani na rušenju vode računa o zaštiti imovine, odnosno automobila koji su u pojedinim garažama. On je rekao da su se isti vlasnici žalili i gradu, ali da su žalbe odbijene.
Prem njegovim rečima plac na kome su podugnute garaže, među kojima ima i bespravno podignutih je u vlasništvu grada i niko od stanara, tačnije vlasnika ovih objekata minulih godina nije platio ni dinar zakupnine. Pešić je demantovao navode da je uklanjanje garaža nenajavljeno dodajući da su vasnici za ovu gradsku odluku znali još pre tri meseca i da pripremni radovi za izgradnju parkinga moraju da budu završeni.
Foto: V. Ćirić
Inače u minulom periodu gradski vlastima su se često žalili i sami vlasnici stanova u pomenutoj zgradi, navodeći da je ovaj deo dvorišta za mnoge postao javni toalet, da je pravo ruglo i da se mora urediti.
Pomentuom gradskom odlukom predviđeno je, da se osim ovog prostora uredi još nekoliko sličnih u centru grada, kako bi se povećao broj parking mesta, koja očigledno nedostaju gradu s obzirom da je ovde trenutno registrovano preko 12.000 automobila.
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)