NOVOBOLELA DVA PACIJENTA: Epidemiološki presek za Gornji Milanovac

DOM zdravlja u Gornjem Milanovcu, današnjim saopštenjem potvrđuje još dva pacijenta, pozitivna na virus korona.

НОВОБОЛЕЛА ДВА ПАЦИЈЕНТА: Епидемиолошки пресек за Горњи Милановац

Foto: M.B.

- Ukupan broj kovid pozitivnih osoba, u sadašnjem „piku“ epidemije, ovde je 3.333 – izjavio je dr Aleksandar Čivović, v.d. Doma zdravlja.

– U Kovid ambulanti, juče je preglenano 65 osoba, urađeno je 25 antigenskih testova, dve osobe su upućene na hospitalizaciju.

Do ovog izveštavanja, nema promena o broju pacijenata na Grudnom odeljenju Opšte bolnice u Gornjem Milanovcu, sada jedinom od ukupno tri bivša u njenoj „crvenoj“ zoni, gde ih sada ima sedmoro. Podsetimo, iz te zone izašla su dva odeljenja - Interno i Neurologija.

Epidemiju kovid-19 u Rudničko-takovskom kraju, izveštajno pratimo u dve etape. U prvoj, od njenog početka u martu prošle godine, do smirivanja u maju, ukupno je obolelo 60 lica, od kojih su petoro preminuli, svi ostali su izlečeni. U drugoj etapi, računajući od polovine juna 2020. i u aktuelnom „piku“ pandemije, po zvaničnim podacima ukupno su zaražena 3.333 lica, uz nažalost 121 smrtnu žrtvu.

Od početka imunizacije u ovom kraju, vakcinisano je ukupno 15.079 za to zainteresovanih osoba, nekom od četiri raspoložive vakcine, revakcinisano ih je 12.834.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VIŠE OD MEDALJE: Olimpijski duh koji inspiriše generacije