DUH GRČKE KROZ RADOVE DR JELENE IGNJATOVIĆ: Likovna izložba posvećena lepoti kao univerzalnom fenomenu
DOKTOR Jelena Ignjatović je do sada je imala 24 samostalne i učestvovala na 84 grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu.

Foto: J. I.
1995. diplomirala slikarstvo na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, tri godine kasnije magistrirala na istom fakultetu, a u periodu od 2000-2002. godine specijalizirala slikarstvo na Visokoj školi lepih umetnosti u Atini, uz doktorat iz oblasti istorije umetnosti, na grčkom nacionalnom Univerzitetu, u Atini 2013. godine.

Foto: J. I.
Njeni radovi otkupljeni su od strane Ministrastva kulture i prosvete Kipra i Jugoslavije, za nacionalne kolekcije.
Dr Jelena Ignjatović je članica udruženja likovnih umetnika Grčke (EETE) od 2001, Udruženja Likovnih umetnika Srbije i Jugoslavije (ULUS i SULUJ) od 1996.

Foto: J. I.
Preporučujemo

IZLOŽBA NENADA DžONIJA RAKOVIĆA U "HAOSU": "Kserografije" - priručnik simbola i tema
14. 06. 2021. u 18:49

STALI NA PUT NEMARU: Predstavljena dela iz kolekcije "Jugoeksporta" kupljena na aukciji
12. 06. 2021. u 09:12

KONAK ZABLISTAO PUNIM SJAJEM: Otvorena stalna postavka u Miloševom zdranju u Topčideru
10. 06. 2021. u 22:44

"PRED-POSTAVKA" SOFIJE VOJINOVIć U GALERIJI DOB: O prolaznosti vremena
08. 06. 2021. u 19:35

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)