TAKTIČKO-TEHNIČKI ZBOR U KRUŠEVCU: Obeležen Dan MUP-a i policije (FOTO)
PRIPADNICI Policijske uprave Kruševac obeležili su Dan MUP-a i policije taktičko-tehničkim zborom, prikazom ljudstva, opreme i naoružanja ispred sedišta PU u centru grada.

Foto: S. B.
Centralna ceremonija obeležavanja odigrala se danas u Beogradu, a datum koji se uzima kao Dan MUP-a i policije ustanovljen je u znak sećanja na 1862. godini, kada je srpska Žandarmerija na Duhove odigrača presudnu ulogu u sukobima kod beogradske Čukur česme, kao i tokom turskog bombardovanja prestonice dan kasnije.
Kako je predočeno ranije, sutra će u sedištu Policijske uprave Kruševac biti obeležena i slava MUP-a uz prigodan program.
Preporučujemo

VUČIĆ NA OBELEŽAVANjU DANA MUP-A: Čuvajte Srbiju, rezervnu otadžbinu nemamo (FOTO/VIDEO)
20. 06. 2021. u 10:27 >> 10:42

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)