APEL NOVOSAĐANIMA DA ŠTEDE VODU ZA PIĆE: Nenamenska potrošnja uvodi restrikcije
ČLAN novosadskog Gradskog veća za komunalne poslove Zdravko Jelušić i direktor JKP „Vodovod i kanalizacija“ Gvozden Perković apelovali su danas na Novosađane da u ovim danima ekstremno visokih temperatura štede pijaću vodu, kako ne bi bile uvedene restrikcije.
Foto: Pres služba grada
Prilikom obilaska fabrike vode na Limanu, radi provere količine isporučene vode i opterećenosti kapaciteta, oni su istakli da to postrojenje radi uobičajenim režimom i da će tako ostati, samo ukoliko građani budu racionalno trošili vodu.
- Apelujemo da se ne zalivaju bašte, terase i travnjaci jer u tom slučaju moramo pristupiti restrikcijama. Jednostavno, ne postoji fabrika vode koja može da proizvede dovoljno ako su sve slavine otvorene. Verujem da će Novosađani pokazati solidarnost u ovim vrelim danima i unapred zahvaljujem svima koji se budu odgovorno ponašali – rekao je Jelušić.
Foto: Pres služba grada
Perković je napomenuo da se za sada proizvodi dovoljno vode i dodao da se sistem održava ali je prenapregnut.
- Ako se voda bude nenamenski trošila, pogotovo noću kada je ogromna potrošnja, moraćemo da reagujemo – poručio je on naglasivši da je najveća potrošnja jedne večeri, u jedan sat posle ponoći, bila je 1.860 litara u sekundi a Vodovod proizvodi 1.300 litara, što je više nego dovoljno.
Zbog takve nenamenske potrošnje bile su uvedene restrikcije, pa su u toku jedne večeri napunjeni rezervoari i od tada je stabilizovano snabdevanje vodom.
Preporučujemo
ŠESTICA PRIVREMENO MENjA TRASU: Promene zbog radova u Ulici feješ Klare u Novom Sadu
07. 07. 2021. u 10:34
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)