UDAHNI MUZIKU: Poznat program drugog Festivala muzičke izuzetnosti u Ćupriji - „Ravanelius“
ORGANIZATOR je objavio program drugog izdanja Festivala muzičke izuzetnosti u Ćupriji „Ravanelius“, koji se pod motom „Udahni muziku“ održava od 16. do 18. jula u tom gradu.
FOTO: Z. R.
Biće to pravi praznik za ljubitelje klasične muzike koji počinje koncertom Simfonijskog orkestra „Simfonijeta“ i džez formacije „Sofija“ iz Bugarske na otvorenoj sceni u Moravskom parku u petak, 16. jula od 21 sat, dok kvartet „Habanera“ svira iste večeri od 23 sata u „Plavoj laguni“.
Subota, 19. jul je dan za operu za decu „Snežana“ i koncert duvačkog kvinteta Beogradske filharmonije koji se održavaju u 12 i 21 sat u sali ŠOMO „Dušan Skovran“, dok je nedelja posvećena dečjoj radionici pravljenja gudačkih instrumenata i panel diskusiji na temu klasične muzike. Ovi događaji odvijaće se u parku kod Prve mesne zajednice od 10 sati i u Muzeju „Horeum Margi-Ravno“ od 12.
Festival klasične muzike završava se iste večeri, 18. jula, koncertom najboljih učenika Škole za muzičke talente u Ćupriji, te koncertom Stefana Milenkovića i „Kamarate akademike“ u Moravskom parku od 21 čas.
Preporučujemo
ŠLjIVA ULAZI U FAZU CVETANjA: Evo koji rizik donosi najavljena obilna kiša
26. 03. 2026. u 15:04
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)