POČINJE ZABAVNO-KULTURNO LETO: Evo šta sve možete videti i čuti na manifestaciji u Svilajncu
KONCERTOM klasične muzike Jane Spasojević otvara se manifestacija "Zabavno-kulturno leto 2021", u okviru koje će publika celog regiona moći da uživa u nizu kulturnih dešavanja i sadržaja tokom jula i avgusta.
Foto: Z.G.
Koncert poznatog evropskog mezzo soprana Jane Spasojević, koji je zakazan za ponedeljak, 12. jul, u 20 sati biće održan na maloj letnjoj sceni Centra za kulturu Svilajnac. Koncert će održati u pratnji Dušana Grozdanovića na klaviru, a specijalni gost je violinista Spasoje Spasojević.
Jana Spasojević, rodom iz Svilajnca, pohađala je čuveni Prajner Konzervatorijum u Beču u klasi poznate sopranistkinje Margarete Kirijaki, a master studije završila je na Čengdu Univerzitetu u Kini, kao nosilac stipendije kineske vlade u klasi renomiranog tenora Oktavija Arevala. Svoje školovanje započela je u Svilajncu u muzičkoj školi Božidar Trudić, a profesionalne koncerte imala je na scenama Narodnog pozorišta i teatra Madlenianum. U solo pevanju je višestruko nagrađivana na domaćim i inostranim takmičenjima. Naročito joj je draga nagrada srebrne matrjoške i laureata drugog stepena na Boljšoj festivalu na Mokroj Gori.
Kao solista nastupala je na mnogim velikim i značajnim scenama u zemlji i inostranstvu, od kojih izdvaja mnogobrojne koncerte u Erbar sali u Beču, koncerte u Albert Holu u Kanberi, prestonici Australije i mnogobrojne koncerte u Kini u gradovima Čengdu i Pekingu.
Dodajmo da je mala letnja scena Centra za kulturu Svilajnac preuređen prostor na platou pored zgrade Centra za kulturu, namenjen za letnje kulturne događaje – koncerte klasične muzike, dečije predstave, izložbe... Krasi ga mural dugačak 19 metara, koji je autorski rad "Svilartista" - grupe mladih umetnika iz Svilajnca.
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)